ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

09:15 23.03


В українській Вікіпедії створено мільйонну статтю. Її автор - наш земляк

Українська Вікіпедія є найбільшою в історії енциклопедією українською мовою, і вона продовжує зростати. Щодня створюється приблизно 240 статей — і вночі 23 березня їхня загальна кількість сягнула мільйона. 

 

Ювілейною стала стаття "Одетта (співачка)" про американську громадську активістку та співачку у жанрі фолк і блюз.

Автором статті став Олег Кущ, освітянин із Кременчука, який викладає зарубіжну літературу в ліцеї та у коледжі. Він приєднався до української Вікіпедії у квітні 2016 році після відвідування тренінгу з редагування Вікіпедії, і зараз є активним дописувачем; в основному пише про мистецтво та краєзнавство.

Першу статтю в українській Вікіпедії було створено 30 січня 2004 року, що вважається днем народження україномовного розділу вільної онлайн-енциклопедії. Перші півмільйона статей створювались протягом десяти років, ця позначка була досягнута у 2014 році. Із кожним роком кількість активних дописувачів енциклопедії зростала, тож наступні 500 тисяч статей були написані вже менш ніж за шість років.

Вікіпедія стабільно входить у топ-10 найвідвідуваніших сайтів та є єдиним некомерційним із них. При цьому онлайн-енциклопедію створюють волонтери — будь-хто може долучитися і зробити свій внесок. Вікіпедія існує на пожертви читачів, тому її використання є безкоштовним, а на сторінках немає реклами.

Наразі Вікіпедія українською мовою є 17-м найбільшим мовним розділом із понад трьохсот. Йому передують такі мови як англійська, французька, іспанська, німецька, китайська, арабська...
 

Вікіпедія, інтернет, ювілей

За темою:

  • Полтавців запрошують взяти участь в найбільшому фотоконкурсі
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.