ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:48 25.01


Валерій Головко: "На Полтавщині померло тринадцятеро. Від пневмонії"

Голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко заявив, що в області померли вже 13 осіб від ускладнень після грипу. Епідеміологічний поріг перевищено у 20 з 25 районів.

Голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко на своїй сторінці у Фейсбук прокоментував інформацію про перші смерті від грипу на Полтавщині:

На сьогодні епідеміологічний поріг подолано у 20 з 25 районів Полтавської області. Найскладніша ситуація - в Карлівському районі. Проте велике прохання до ЗМІ перевіряти інформацію перед тим, як її оприлюднювати. На Полтавщині на сьогодні дійсно померли 13 хворих, але не від "свинячого грипу", а від бактеріальної пневмонії, що виникла як ускладнення після хвороби. Лише в одному випадку під час розтину виявлено висів грипу штаму N1H1, проте його мають підтвердити ще лабораторні дослідження.

Як повідомив сьогодні на апаратній нараді директор Департаменту охорони здоров'я Віктор Лисак, одна з причин такого серйозного ускладнення (окрім хронічних хвороб, на фоні яких виникає пневмонія) - це несвоєчасне звернення до лікарів за допомогою. Хворі подекуди самотужки намагаються збити високу температуру, самостійно лікуються - і лише на 5-6 добу викликають "швидку". Непоодинокі випадки й відмови від госпіталізації. Очільник області вважає, що наявність чи відсутність епідемії в районах залежить від дій влади:

Епідеміологічна ситуація в кожному районі залежить від роботи чи бездіяльності голови РДА, господаря району. Йдеться про координацію роботи, точніше, співпрацю влади та лікарів у кожному районі, наявність усіх необхідних медикаментів у аптеках, запровадження карантину у освітніх закладах. Тому попередив очільників районів про персональну відповідальність за епідситуацію і бездіяльність.

Нагадаємо, що раніше мер Карлівки повідомив інформацію з власних джерел про кількість померлих від грипу.

Артур ЗАПЕКА

Головко, грип, смерть, застуда, епідемія, Лисак, пневмонія

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.