11:15 04.01 795
Через помилку проектувальника реконструкція кілометра вулиці Петлюри у Полтаві зросла на 14 млн гривень, до 94 млн гривень.
Реконструкцію 1,1 км вулиці Симона Петлюри завершать протягом 2022 року. «Під ялинку» загальна вартість оприлюднених договорів зросла до 94 млн грн — у проект «заднім числом» внесли роботи, які будівельна компанія вже давно виконала
Коли полтавці дивуються малій кількості відремонтованих доріг у 2021 році, то не розуміють, що й те, що вони отримали — це майже титанічна робота замовника, проектувальника та підрядника. Цей сарказм пояснимо лише на одному прикладі — реконструкції 1,1 км вулиці Петлюри на ділянці від 1-ї міськлікарні до вулиці Огнівської.
Оригінальний проект реконструкції вулиці був виконаний Романом Мягкохлібом влітку 2020 року. У серпні 2020 року розпочалися будівельні роботи, які, де юре, досі не завершилися. За цей час проектну документацію двічі коригували — спочатку у травні, а потім у грудні 2021 року.
Загалом, за 1,5 року загальна вартість договорів з реконструкції склала 93,7 млн грн. З них — 91,7 млн грн — вартість будівельних харківського генпідрядного ПП «Будгарант-7». Ще 1,9 млн грн — вартість проектування та авторського нагляду, які здійснював Роман Мягкохліб через ФОП Йовенко.
Дата укладання договору |
Підрядник | Вид робіт | Вартість договору, грн |
---|---|---|---|
2020.06.16 | ФОП Анастасія Йовенко | проектування | 1 246 248 |
2020.08.17 | ПП «Будгарант-7» | будівництво | 77 922 978 |
2020.08.28 | ФОП Анастасія Йовенко | авторський нагляд | 135 000 |
2021.05.14 | ФОП Роман Мягкохліб | коригування проекту | 493 000 |
2021.11.22 | ФОП Анастасія Йовенко | коригування проекту | 49 300 |
2021.12.09 | ТОВ «Укрекспертиза груп» | експертиза | 49 800 |
2021.12.28 | ПП «Будгарант-7» | будівництво | 13 796 890 |
Всього | 93 693 216 |
Суми, які витратять на ремонт цієї невеликої ділянки дороги, занадто вартісні.
У 2022 році підрядник має довиконати замовлення, встановивши додаткове бар’єрне огородження та отримати повний розрахунок.
Чому так важко просувалася реалізація цього проекту і чому міська влада Полтави замовила 28 грудня додаткові роботи на 14 млн грн?
Керівництво міста висунуло претензії до проектувальника Романа Мягкохліба, звинувачуючи його у тому, що проект не врахував реалій дороги.
Наприклад, проект виходив з того, що на ділянці дороги вже є так звана «подушка», однак у реальності цієї основи не було.
Підрядник виконав ці незапроектовані роботи власним коштом. Тому замовник, щоб не наражатися на судовий позов, був змушений у кінці року документально «закривати» витрати підрядника у форматі замовлення робіт, які вже були виконані.
Проте замість застосування штрафних санкцій, управління ЖКГ просто замовило проектувальнику коригування проекту, яким він закрив власний прорахунок.
Водночас претензії до Романа Мягкохліба також можуть пояснюватися тим, що проектант та його своєрідний «проектно-експертний пул» пов’язані з екс-начальником управління ЖКГ Сергієм Сінельніком, який не спрацювався із новим заступником мера Євгеном Ричкою. А тому зараз згадана проектна монополія стала своєрідною опозицією до влади.
"Сараїзм" Полтави без гриму і туристів
10:00 25.11
Полтавські школи "замінували"
10:00 24.11