ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

19:15 09.10


Вчасний старт опалювального сезону - під загрозою

Вчасний старт опалювального сезону у Полтаві залежить від виплати критичних боргів ТОВ "ПОЛТАВАТЕПЛОКОМФОРТ", інформує НАК "Нафтогаз України" у своєму офіційному релізі.

"Нафтогаз" закликає засновників ТОВ "ПОЛТАВАТЕПЛОКОМФОРТ" захистити жителів Полтави від проблем із стартом опалювального сезону та вирішити питання критичних боргів перед постачальниками. Про відповідні ризики свідчать дані НАК "Нафтогаз України" про підприємства, які не виконують жодної з вимог для отримання газу в межах спецобов’язків (ПСО)", - йдеться у повідомленні НАК.

За оперативними даними, наразі необхідна мінімальна сума до сплати для відновлення газопостачання підприємству становить 6 877 141 грн відповідно до виконання графіків погашення заборгованості та сплати поточного споживання. Відновити постачання газу для підприємства без вирішення проблеми критичних боргів, на думку юристів "Нафтогазу", немає юридичної можливості — це заборонено українським законодавством.

Йдеться про виконання обов'язкових умов постачання газу, що передбачені Постановою Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2018 року №867.

До таких умов, зокрема, належить підписання договору з "Нафтогазом" відповідно до законодавства, а також виконання однієї з трьох наведених нижче умов:

- дотримання рівня розрахунків не нижче 90% за усіма укладеними з НАК "Нафтогаз України" договорами (без урахування штрафних санкцій) (для виробника теплової та електричної енергії, управління майном якого здійснює Фонд державного майна, не нижче 60%)

або

- укладення та виконання договору з НАК «Нафтогаз України» про реструктуризацію заборгованості за спожитий природний газ згідно з типовим договором у межах реалізації Закону України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії"

або

- подання та виконання виробником погодженого виконавчим органом відповідної місцевої ради графіка погашення заборгованості, а також здійснення поточних розрахунків за використаний природний газ.

З повним текстом обов'язкових для виконання умов можна ознайомитись у п.11 Постанови КМУ №867.

Необхідна мінімальна сума (за оперативними даними) для виплат за кожною із умов наведена у таблиці нижче. Компанія завчасно публікує перелік критичних боржників, аби мешканці кожної області могли перевірити, чи входить до нього місцеве (регіональне) підприємство ТКЕ, а засновники таких підприємств, зокрема, місцеві органи самоврядування, могли запобігти розвитку проблеми.

"Захист громадян України під час опалювального сезону — надзвичайно важлива справа, тому "Нафтогаз" максимально йде на зустріч усім сторонам цього процесу. Ми очікуємо від виробників тепла та їх засновників такого ж відповідального ставлення до своїх зобов'язань перед клієнтами та вимогами законодавства", - йдеться у релізі "Нафтогазу".

Інформація про виробників теплової енергії, борги яких ставлять під загрозу вчасний старт опалювального сезону, також щовівторка та щочетверга оновлюється у спеціальному розділі на сайті НАК "Нафтогаз України" для оперативного моніторингу з боку відповідних підприємств ТКЕ, місцевих органів влади та держадміністрацій.

тепло, скандал, газ, Нафтогаз, влада

За темою:

  • Керівницю Полтавського департаменту освіти звинуватили у розтраті коштів
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.