ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:00 30.03


Вчені дослідили кістки воїнів часів Вітовта, знайдені на Полтавщині

Науковці отримали результати аналізів кісток, знайдених у похованнях XIV століття в селі Глинському на Полтавщині. Останки, які розкопала археологічна група влітку 2016 року, "розповіли" вченим цікаві деталі.

Вчені вважають, що вони дослідили кістки воїнів Князя Вітовта, знайдених біля Ворскли.

Всього знайшли вісім кістяків. Три з них — дитячі. Решта п’ять належать чоловікам міцної статури, кожен із них похований в окремій ямі зі зброєю — наконечниками та прикрасами. У двох знайдені сережки. У одного з кістяків на ногах були залишки шкіряних чобіт — свідчення високого статусу в тодішньому суспільстві

— вважає кандидат історичних наук Юрій Пуголовок, керівник Глинської експедиції.

Результати перших біоархеологічніх аналізів виявилися цікавими. Чоловікам із поховання було від 20 до 60 років. Багато з них мали прижиттєві травми, нанесені в тому числі і клинковою зброєю. Є кілька індивідів, які отримали велике навантаження від носіння важкої амуніції, можливо, захисних обладунків та зброї, повідомляє kremen.today.

Це, ймовірно, були воїни, які билися на стороні литовського князя Вітовта проти ординського хана Тимур-Кутлука в зіткненнях на Ворсклі у 1399 році. Однак при аналізі скелетів вчені виявили видозміни на кістках рук, які говорять про значну й тривалу роботу саме верхніми кінцівками, що не властиво войовничим вершникам, а скоріше, гребцям.

Звідки й чому з’явилися їхні поховання на одній із ділянок середньовічного поселення в Глинському — поки чітких відповідей у ​​археологів немає. Але з історичних джерел відомо, що Вітовт закладав фортеці і морські порти на південних кордонах своєї держави. Можливо, дехто з мешканців прибережних міст були переселені їм на східні прикордоння Великого князівства Литовського.

Нагадаємо, археологічна експедиція щоліта здійснює розкопки в селі Глинське Зіньківського району.

 

історія, археологія, розкопки, Глинське, Вітовт, дослідження

За темою:

  • На Полтавщині незаконно розорали територію відомого могильника
  • Три тисячі років: у заповіднику на Полтавщині бабаки викопали уламки древнього посуду. ФОТО
  • У заповіднику на Полтавщині бабаки допомогли знайти стародавню кераміку
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.