ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

19:00 30.03


Вчені з Полтавщини навчилися переробляти водорості в метан

Кременчуцькі науковці навчилися видобувати газ із синьо-зелених водоростей, якими влітку рясно цвіте Дніпро. Вони створили спеціальну станцію, що працює на цих рослинах.

Розробка посіла перше місце на конкурсі наукових проектів в Австрії. Винахідники впевнені, що технологія може не лише очистити головну водну артерію країни від забруднення, а й частково розв'язати енергетичну проблему.

Блакитне паливо зі звичайної синьо-зеленої водорості, яка влітку заполоняє Дніпро – рослина виділяє біогаз, який у нехитрому пристрої перероблюється на горючий метан. Автори ноу-хау – кременчуцькі вчені.

Були зібрані зразки біогазу і проведений їх якісний та кількісний аналіз – у відповідних лабораторіях за допомоги наших колег. І дійсно, результати показали достатньо високу якість біогазу

– розповідає науковий співробітник Кременчуцького національного університету Сергій Дегтяр.

Як запевняють вчені, паливо має високий коефіцієнт корисної дії при нульовому рівні токсичності. Його корисні властивості демонструють наочно – безпосередньо в лабораторії смажать яєчню. Якщо зробити установку потужнішою, то за її допомогою можна буде не лише готувати їжу, а й опалювати будинки. Про це повідомляє "5 канал".

Доцент Кременчуцького університету Тетяна Козловська пропонує невеличкі стаціонарні установки, біогазові станції встановити біля кожного села. Вважає, що вони дозволять вирішити проблеми опалення в зимовий період і не буде необхідності платити значні кошти.

Спорудження біогазових станцій у місцях водозаборів не лише частково може вирішити енергетичну проблему, а й здатне поліпшити екологічний стан річок. Великі екологічні плюси – очищення води у водосховищах. Це і для рибного господарства великий плюс. Це полегшить очищення питної води на водозаборах тих міст, що стоять на берегах Дніпра

– каже доцент університету Михайло Єлізаров.

Вчені ще не запатентували свій винахід. Але ним уже зацікавилися місцеві чиновники і навіть знайшли інвесторів для впровадження технології у комунальному господарстві міста.

наука, технології, патент, проект, метан, Дніпро, Кременчук

За темою:

Топ-5 за тиждень :

Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.