ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:00 20.04


Верховний суд залишив "Ferrexpo" сорок відсотків Полтавського ГЗК

Велика палата Верховного Суду скасувала рішення апеляційної інстанції, за яким у компанії "Ferrexpo" Костянтина Жеваго намагались відсудити 40% акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату. 

 

Про це повідомила пресслужба суду.

У 2002 році компанії, пов'язані з Жеваго (на фото), придбали ці акції у чотирьох офшорних компаній з орбіти VS Energy: Trimcroft Services Limited (9,32%), Emsworth Assets Limited (12,14%), Calefort Developments Limited (12,14%) і Gilson Investments Limited (6,59%). 

Через кілька років колишній акціонер ГЗК звернувся до суду з позовом про визнання недійсним договору купівлі-продажу акцій. Після тривалого періоду судових розглядів усі претензії було повністю відхилено у 2015 році.

На початку 2021 року оскарження угоди відновилося. Чотири компанії звернулись до суду із вимогою "про визнання недійсним договору в частині відновлення становища, що існувало до порушення прав". Їхній головний аргумент полягав у тому, що брокер, який укладав угоду, не мав відповідної ліцензії.

Директор Ferrexpo Вольфрам Куоні в інтерв'ю Forbes запевняв, що "угода 2002-го була оформлена кришталево чисто з усіх точок зору".

Господарський суд Києва відхилив позови колишніх акціонерів у травні 2021 року, але у вересні 2022 року Північний апеляційний господарський суд скасував це рішення, постановивши витребувати з володіння Fеrrexpo AG спірні пакети акцій на користь компаній.

Тепер Верховний суд скасував постанову апеляційного суду і відновив рішення суду першої інстанції – його змінено в мотивувальній частині, але решта залишилась без змін. Це означає, що у позовах відмовлено повністю.

суд, бізнес, Ferrexpo, Костянтин Жеваго

За темою:

  • Не хотів йти воювати: полтавця ув’язнили на три роки
  • Причетні до корупційних скандалів у Полтаві оминають покарання
  • У Миргороді переобрали голову місцевого суду
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.