ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:32 11.01


Відсьогодні 16-річні полтавці можуть отримувати пластикові картки замість паспортів

Міграційна служба відсьогодні розпочала прийом заяв на видачу паспортів у вигляді пластикових карток тим із полтавців, кому виповнилося 16 років. Але лише там, куди картки привезли.

Паспорт нового зразка (так звану ID-картку) можна отримати відсьогодні і в Полтаві. Тим, кому виповнюється 16-років, його видаватимуть безкоштовно. Іншим - доведеться почекати, поки відповідні зміни внесуть до законодавства.

Також паспорт старого зразка видаватимуть там, де ще немає обладнання для створення карток. Термін виготовлення нового документу складатиме 30 днів, у термінових випадках - десять.

Для тих, хто отримуватиме паспорт уперше послуга буде безплатною, решті доведеться сплатити держмито, вартість послуг, бланку та чіпу. Потрібно подати паспорт або свідоцтво про народження, квитанції сплати, на місці оформити заяву і принести дві фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см. Заява заповнюється на місці.

ID-картка матиме вбудований електронний безконтактний чіп, на який записуватимуться персональні та біометричні дані власника документа, у тому числі місце проживання та сімейний стан.

І старий, і новий паспорти матимуть однакову силу. Однак картка, на думку експертів, набагато більш зносостійка та захищеніша.

Лесь ГАВРИЛОВ

паспорт, ID-картка, документи, чіп, Державна міграційна служба

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.