ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:00 18.07


Вийшла книга про знаменитого митця Опанаса Сластьона

Із друку вийшла книга, присвячена життю і творчій діяльності класика українського мистецтва Опанаса Сластьона, який багато років прожив на Миргородщині, мав дачу в Шишаках та врятував художні шедеври з маєтку Трощинських у Яреськах.

 

Про це повідомив на своїй фейсбук-сторінці видавець Олександр Савчук.

"Друзі, в ці непрості часи повідомляємо про вихід у світ нового видання: першої грунтовної праці, присвяченої життю і творчості дорогого нам Опанаса Сластьона (1855-1933). Так склалося, що колосальна робота Опанаса Сластьона в різних сферах культури була мало висвітлена в нашому науковому та освітньому просторах. Хоча саме такі митці і громадські діячі, як Сластьон створили підґрунтя для нашої з вами Незалежності, за яку ми досі боремося. Хочемо подякувати за фундаментальну роботу нашому автору Віталію Ханку, який все життя досліджує спадщину Опанаса Сластьона. Дякую за потужну підтримку ініціативи видання книги Андрію Мельнику та Олександрові Філоненку, які звернули на постать Сластьона свою увагу. Сердечна подяка Ользі Герасим’юк за всебічне сприяння та цінні матеріали, які вперше опубліковані в цьому виданні (стаття Юрія Сластьона про батька)", – зазначив Савчук.

Видання містить 298 сторінок із 54 ілюстраціями біографічного характеру. У книзі проналізовані такі види творчої активності митця як: графіка, малярство, архітектура, декоративне мистецтво, публіцистика, критика мистецтва.

Ознайомитися із книгою детальніше та придбати її можна в інтернет-книгарні.

Протягом 1900-1928 років Сластьон викладав у Миргородській художньо-промисловій школі імені Миколи Гоголя. Приятелював та листувався з Дмитром Яворницьким. Багато років їздив по Україні, змальовував та збирав зразки народного мистецтва, фольклорний матеріал та записував на фонографі спів і гру кобзарів.

Все життя активно досліджував кобзарство. В дослідженні кобзарства Сластьон активно співпрацював із Климентом Квіткою та Лесею Українкою. Малював портрети кобзарів, записував думи. Особливою заслугою Опанаса Сластьона є те, що багато кобзарських дум він записав на фонограф (перші записи зробив у 1903 році). Посприяв в організації у Миргороді у 20-х роках ХХ століття селянської капели бандуристів, згодом реорганізованої у Першу селянську капелу бандуристів імені Тараса Шевченка (1928).

Помер 24 вересня 1933 року. Похований на Троїцькому кладовищі Миргорода.

До 100-річчя з дня народження Тараса Шевченка Опанас Сластьон виступив ініціатором зведення пам'ятника поету в Миргороді, брав участь у зборі коштів.

мистецтво, історія, культура, література, Опанас Сластьон

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.