ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:00 14.02


Вийшов фільм Нестулі про скарб хана Кубрата

Днями на відеохостингу YouTube з'явився новий науково-популярний фільм полтавки Людмили Нестулі "Скарб", присвячений історії Перещепинського кладу, знайденого у 1912 році.

Сорокахвилинний фільм розповість історію величезного кладу, знайденого у селі Мала Перещепина, що у 35 кілометрах від Полтави. Як відомо, 1912 року місцевим хлопчиком Карпом Маджарою випадково було знайдено Перещепинський скарб — найбагатший зі скарбів Східної Європи епохи Середньовіччя – вагою 75 кілограмів (25 кг золотих речей, 50 кг срібних). І це після того, як два дні скарби розкрадали місцеві мешканці...

На початку 1980-х років німецький вчений Йоахім Вернер, а потім за ним австрійський історик Вернер Зайбт, а також болгарські історики й археологи, глибоко дослідивши експонати скарбу в музеї "Ермітаж" у Санкт-Петербурзі, прочитали написи давньогрецькою мовою на перстенях-печатках із Перещепинського скарбу та встановили, що все те багатство колись належало Кубрату, ханові Великої Булгарії, до складу якої в VII столітті входила й частина території сучасної України...

Людмила Нестуля проявила себе не лише як авторка сценарію фільму, але і як чудовий режисер цієї картини. Варто відзначити чудову операторську роботу колективу під керівництвом Дмитра Старікова, а також музичне оформлення фільму від Леоніда Сорокіна.

Нестуля Людмила Анатоліївна − науковий співробітник науково-дослідного відділу памʼяткознавства Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського. 1957 року народження. Освіта вища. Закінчила Полтавський державний педагогічний інститут ім. Короленка за спеціальністю "Історія. Вчитель історії і суспільствознавства" (1978). Кандидат історичних наук. У Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського працює з 1 червня 2018 року. 

 

культура, фільм, історія, Кубрат, скарб

За темою:

  • Помер режисер і постановник полтавського "Мазепа-Фесту"
  • Обласна філармонія оприлюднила афішу на листопад
  • Радіодиктант національної єдності: коли та де слухати
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.