ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:00 21.02


Військові офіцери підозрюються у розтраті понад трьох мільйонів

Керівництво 536-ї центральної бази ремонту, зберігання і озброєння військ радіаційного, хімічного і біологічного захисту підозрюють в розтраті близько 3,3 мільйонів гривень держкоштів в 2017 році.

Про це інформує 368.media із посиланням на матеріали кримінального провадження за ч.2 ст. 28 ч.5 ст.191 Кримінального кодексу. Протягом 2017 року керівники бази, розташованої в Селещині Полтавської області, під час закупівель 400 регенеративних патронів РП-5 (теплообмінники, кондиціонери холодильне обладнання та пристрої, що фільтрують), використовували підконтрольні їм підприємства з ознаками фіктивності — "Проджи", "Вента-Софт", "СТО Ленд Ровер" та "Ідеал".

Для закупівлі патронів база провела відкриті торги на порталі "Prozorro" в березні 2017 року. Брали участь дві фірми: "Євро Інвестінг Строй" та "Ідеал". Остання виграла тендер.

У липні військовослужбовці отримали попередження від начальника управління захисту економіки поліції в Полтавській області. У ньому йшлося про те, що фірма "Ідеал", рішенням обласної філії АМКУ, притягнута до відповідальності за порушення закону "Про захист економічної конкуренції"2. Фірма здійснювала антиконкурентні узгоджені дії, які вели до спотворення результатів торгів.

Керівництво бази розірвало договір із фірмою "Ідеал". За результатами повторних торгів фірма "СТО Ленд Ровер" стала переможцем тендеру. У листопаді 2017 року база уклала договір із закупівлі регенеративних патронів за 3,28 млн гривень.

Слідчі встановили, що підприємство закупило патрони у все тієї ж фірми "Ідеал". Однак результати аналізу податкової звітності "Ідеалу" говорять про те, що фірма не закуповувала ніде дані регенеративні патрони. Компанія "СТО Ленд Ровер" під час процедури закупівлі також не надала документів про походження регенеративних патронів.

Під час повторного тендеру, найбільш вигідним була пропозиція одного з чотирьох учасників торгів - компанії "Айлого", яка пропонувала 536-й центральній базі патрони виробництва Темиртауського електромеханічного комбінату (Казахстан). Звернувшись безпосередньо на комбінат, слідчі дізналися, що завод не виробляє даний товар, а печатки комбінату були підроблені.

Слідчі отримали дозвіл Солом'янського райсуду Києва на вивчення речей і необхідної документації 536-ї    центральної бази. Досудове розслідування у справі триває.
 

офіцери, корупція, підозра, гроші, розтрата, скандал, слідство

За темою:

  • У Полтаві розслідують розтрату у закупівлях на понад мільйон гривень
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.