ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:30 18.07


Військові просять перейменувати вулицю Сакко у Полтаві

У березні 2022 року полтавські воїни звернулися до науковців, які готувалися до створення аналітичних матеріалів щодо перейменування вулиць, зі своїм проханням - перейменувати вулицю Сакко.

 

Суть їхнього звернення полягала у тому, що вулиця Сакко, яка підлягає перейменуванню, необхідно перейменувати на Охтирську. Про це стало відомо із матеріалів засідання відповідної комісії 15 липня, повідомляє Зміст.

Заступник голови робочої групи з перейменування Леонід Булава сказав, що це було першим проханням від військових. Таким чином вони хочуть вшанувати Охтирку й Сумщину, яка втримала й відбила наступ російських окупантів у перші тижні повномасштабного вторгнення.

Заступник директора Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Володимир Мокляк говорить, що цю вулицю можна назвати Охтирським шляхом. Пізніше пропозиції робочої групи з’являться на громадських обговореннях.

Вулиця Сакко — найбільша вулиця міста Полтава на лівому березі Ворскли. Пролягає від площі Слави і моста через річку на північ у напрямку Сум. Міське продовження автошляху Суми — Полтава (автомобільний шлях Н12 національного значення).

Колишня вулиця Петропавлівська. Отримала сучасну назву в 1930-х роках на честь учасника американського руху за права робітників, анархіста Ніколи Сакко. Вулиця Сакко як об’єкт топоніміки є яскравим втіленням радянської практики пропаганди, а сама персоналія не має жодного відношення до Полтави чи області.

перейменування, війна, Охтирка, Сакко, вулиця

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.