ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:45 24.02


Викладачів ПНТУ відсторонили від членства в журі конкурсу робіт МАН

Дивна ситуація склалася навколо цьогорічного обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Полтавського територіального відділення Малої академії наук (МАН) України.

Сімох викладачів з Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відсторонили від оцінювання учнівських робіт. Про те, що науковці не входять до колегії журі на обласному етапі, вони дізналися постфактум наприкінці минулого року. Викладачів вищого закладу освіти поступово залучали до суддівства в МАН протягом десяти років, а тепер їх просто прибрали зі складу суддів без жодних пояснень.

Багато років конкурс особисто для мене й для моїх колег за секціями (екології, охорони довкілля, гідрології, кліматології та метеорології) був не просто щорічним заходом, а подією, що дозволяла все накопичене за попередній фаховий рік віддати обдарованим дітям у вигляді консультацій, спілкування з їхніми керівниками, порад під час підготовки робіт та захистів й, звісно, у вигляді підтримки цих дітей, коли вони презентували свої напрацювання на конкурсі. І це справді вже стало доброю фаховою традицією НУ «Полтавської політехніки імені Юрія Кондратюка»: підтримка молоді, віддача їм частки себе й отримання поштовху для власного фахового саморозвитку, – написала на своїй сторінці в мережі «Фейсбук» Оксана Ілляш, доцентка, викладачка полтавського технічного університету, яка 2,5 року була завідувачкою кафедри прикладної екології та природокористування.

Саме тому викладачів обурила позиція Полтавського територіального відділення Малої академії наук й зокрема його керівництва, адже їх навіть не попередили, що вони вже не входять до складу журі обласного конкурсу.

Як зазначає пані Ілляш, жодних нарікань на роботу викладачів не було, якихось нових вимог до кваліфікації суддів теж не висували.

Перший, міський, етап, конкурсу-захисту проводили практично на базі полтавської політехніки, у Центрі сучасного мистецтва зі залученням фахівців з педагогічного університету та полтавських шкіл тощо.

Згодом викладачам технічного університету повідомили, що вони не братимуть участі як журі на другому етапі конкурсу.

Нас здивувала ця ситуація, тому що, наскільки мені відомо, тільки у двох полтавських закладах вищої освіти є фахівці з нашого напрямку – мистецтвознавства. Тому ми надіслали звернення на ім’я керівниці Комунальної установи «Мала академія наук» Тамари Лахач й попросили пояснити ситуацію, – розповідає Тетяна Зіненко, кандидат мистецтвознавства, завідувачка кафедри образотворчого мистецтва, раніше – голова журі секції мистецтвознавства конкурсу-захисту.

 

Відповідь надійшла не викладачам, а ректору вишу Володимиру Онищенку. У ній ішлося, що комунальна установа має право формувати склад журі, не враховуючи фахових компетентностей. Офіційної розмови з керівництвом МАН так і не відбулося, тож викладачі досі чекають якоїсь аргументації такого вчинку. Науковцям не відомо, хто замінить їх у журі.

Видання «Коло» звернулося до керівництва Комунального закладу Полтавської обласної ради «Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді», щоб отримати роз’яснення.

У відповіді було зазначено:

«Колектив викладачів Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» попередньо звертався до Комунального закладу Полтавської обласної ради «Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді». Всі вичерпні роз’яснення їм надали в нашому офіційному колективному зверненні. Потреби в додатковому роз’ясненні не вбачаємо».
освіта, МАН, жюрі, техуніверситет, скандал

За темою:

  • У педуніверситеті за два тури не змогли обрати ректора
  • 27% учителів початкових класів не впоралися з сертифікаційним тестом ЗНО
  • Кременчуцькі школярі дистанційно навчатимуться по суботах
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.