17:45 07.04 1148
Рішення у справі "домогосподарок Мамая" набуло законної сили. Міського голову Полтави Олександра Мамая тепер мають офіційно звільнити, проте відділ кадрів міськради ще не отримав листа від ВАКСу.
Після переобрання на посаду очільника міста у 2020 році Олександр Мамай працевлаштував до КО «Інститут розвитку міста» на посади фахівців-урбаністок двох жінок без вищої освіти, які в реальності виконували обов’язки хатніх робітниць за місцем проживання міського голови — у приватному будинку на вул. Світанковій та у квартирі на вул. Великотирнівській.
Як згодом встановило слідство, впродовж січня 2021-го — березня 2022 року фіктивні працівниці комунальної організації отримали з бюджету зарплату на загальну суму майже 572 тис. грн.
Після отримання підозри Олександр Мамай повернув вказані кошти до бюджету.
2 березня міський голова отримав умовний термін: 5 років позбавлення волі з іспитовим строком 1 рік, а також заборону протягом року обіймати керівні посади. Аналогічні покарання отримали інші фігуранти справи. Також Олександра Мамая зобов’язали перерахувати 2 млн грн на допомогу ЗСУ (наразі платіж проведений).
Повний текст вироку можна переглянути у Єдиному державному реєстрі судових рішень.
Проте це рішення досі не надійшло у відділ кадрів Полтавської міської ради. Як повідомили працівники виконкому, лист має надійти у міськраду поштовою службою протягом 3-5 днів. Потім відділ кадрів зробить запис у трудовій книжці Олександра Мамая, що він звільнений. Лише після цього його можна буде назвати «колишнім міським головою». Проте вже зараз його можна офіційно називати корупціонером.
За день до вироку Олександр Мамай взяв відпустку до 31 березня. А потім продовжив її до набрання вироку Вищого антикорупційного суду.
Наразі обов’язки міського голови виконує секретар міськради Андрій Карпов.
Олександр Мамай також є обвинуваченим у справі несанкціонованого розголошення інформації про ЗСУ. Розгляд цієї справи відбувається у закритому режимі.
Як обрати спеціаліста по контекстній рекламі?
09:14 09.09