ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:39 20.12


Виставка сучасних ікон завітала до Полтави

Днями в галереї сучасного мистецтва «JUMP» відбулася презентація виставки сучасних ікон «Прийдіть побачите Невидимого». До експозиції ввійшло 30 робіт сімейної іконописної майстерні «Небо на землі» з Миколаєва під патронатом священника Сергія Павелка.

Відвідувачам представлені авторські інтерпретації українських та зарубіжних іконописних шкіл, сучасний погляд на ікону, експериментальна реконструкція старих робіт, інкрустація ікони електронними платами.. Автор виставки наголошує, що більшість ікон виконані в канонічному стилі. З цим погоджується і архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір, який завітав на відкриття та благословив святині.

Це вже 43-тя чи 44-та виставка. Однак є кілька робіт, які представлені перший раз. Це ікона Богоматері «Помічниця при пологах». Також неможливо пройти повз 8 ікон на камені, які є візитівкою проекту.

Виставка ікон від майстерні «Небо на землі» в Полтаві відбувається не вперше. У березні цього року отець Сергій уже презентував проект «Світло сина Божого». Також у Свято-Успенському соборі до 24 січня триває виставка «Христос рождається, славіте!».

«Ніколи не дарую ікони, - розповідає Сергій Павелко.  Принцип подарунку не обговорюється. Усе, що отримав задарма – нічого не варте. Ікона – надзвичайно важка праця. Можу її пожертвувати. Це зовсім інший стан душі. Робив це для храмів у Києві, Херсоні, Миколаєві, інших містах. Те, що ікони не можна купувати – це відбиток радянської ідеології. Люди перестали розуміти ікону взагалі. Раніше її сприймали як одкровення. Сьогодні гріховність людини дозволяє їй говорити «подобається» чи «не подобається».

Ікону не можна копіювати. Вона повинна бути новою. Це канон. Богослов Булгаков казав, що копіювання ікони – крадіжка чужого духовного досвіду. Я не можу жити чужим духовним досвідом. Кожну ікону переживаю заново...»

Сергій НАГОРНИЙ

Виставка

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.