11:00 22.12 2497
"Тисячу Зеленського за вакцинацію" майже половина українців-клієнтів Monobank витратила в книгарнях. На другому місці – походи у кінотеатри. Найменше українці купують за виплату авіаквитки по країні.
Про це повідомили у Monobank.
«Всього відкрито майже 1,9 млн карток єПідтримка від Моно. Виплати отримали майже 1,5 млн клієнтів, на суму близько 1,5 млрд грн. Близько 170 млн грн із них уже витрачені», – розповів в Telegram один із співзасновників Monobank Олег Гороховський.
Статистика витрат клієнтів Monobank «тисячі Зеленського за вакцинацію» виглядає так:
У той же час українці, які отримали «тисячу за вакцинацію», почали її продавати на OLX за готівку. При цьому її оцінюють дешевше – у кілька сотень гривень. Крім того, декому вдається купити товари та послуги, на які за правилами ці гроші не можна витрачати. Деякі українці змогли купити собі пиво у кінотеатрі.
Ситуацію з продажем цільової виплати та купівлею за неї недозволених товарів уже помітили у НБУ. Регулятор звернувся до банкірів та зажадав провести перевірки.
Щоб люди не могли купити нічого, крім дозволених товарів послуг, банкірів просять ретельно перевіряти МСС-коди продавців. Ці коди свідчать про сферу діяльності підприємства.
Наприклад, книгарні зазвичай продають не тільки книги – там можна купити зокрема канцтовари або іграшки. Те саме стосується кінотеатрів, які торгують їжею та напоями, або фітнес-центрів, які продають спортивний інвентар.