ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:00 18.12


Басейн, підлога з підігрівом та безпечні майданчики: у Полтаві відкривається сучасний дитсадок. ФОТО

У мікрорайоні "Садовий", на території Щербанівської ОТГ, днями відкривають новий сучасний дитсадок, аналогів якому немає в Полтаві та околицях.

Протягом останніх років на околиці Полтави, на території Щербанівської ОТГ, виростає новий мікрорайон "Садовий". Забудовник — ТОВ "Будівельна Компанія "Комбінат Виробничих Підприємств", дбає не лише про житлові багатоповерхівки, але й про інфраструктуру: перукарні, магазини, затишне кафе давно користуються популярністю у мешканців мікрорайону. А на липовій алеї, зоні відпочинку, окрім зручних лавок розташований і єдиний у Полтаві та Полтавському районі сухий фонтан.

А зовсім поруч, серед дубів та яблуневих дерев розкинулася двоповерхова будівля з яскравими малюнками на стінах. Дитячий садочок "Яблунька" компанія-забудовник буквально "виростила" на порожньому місці, бо від самого початку робіт – проектування – до здачі будівлі під ключ, всі роботи виконали силами ТОВ "БК "Комбінат виробничих підприємств". До слова, проектуванням займалося власне конструкторське бюро підприємства.

Дитячий садочок ми будували виключно для мешканців мікрорайону "Садовий". Зробили розрахунок, на скільки діток він має бути, але я думаю, що ходитиме більше. Постаралися зробити його максимально сучасним. Із басейном, щоби могла бути фізична підготовка та загартування дітей. За стандартами басейн не обов'язковий, але ми вирішили його зробити

– розповів директор ТОВ "БК "Комбінат виробничих підприємств" Сергій Іващенко.

Дошкільний заклад має шість груп, розрахованих на 20-26 дітей і загалом тут можуть комфортно розміститися 140 дітей. Спочатку планувалося, що в закладі відкриють і ясельну групу, втім, розповідає Сергій Іващенко, за рішенням Щербанівської сільської ради вирішили, що ясел тут поки що не буде. Цій об'єднаній територіальній громаді пощастило – саме вона стане розпорядником цього дитячого дошкільного закладу.

Садочок побудований на умовах пайової участі – соціальної угоди, згідно з якою забудовник узяв на себе зобов'язання побудувати цей об'єкт і виконав їх. "Комбінату виробничих підприємств" це коштувало три роки роботи та майже 26 мільйонів гривень – за проект, будівництво, підведення комунікацій, внутрішні роботи, обладнання та меблі.

Дитсадок повністю укомплектований – сантехніка, обладнання, велика та мала побутова техніка для харчоблоку й пральні (індукційна плита, холодильники й морозильна камера, прасувальна та пральні машини), ждя занять — інтерактивні дошки. А також, звісно, дитячі меблі. Яскраві шафки, комоди, столи та лавки виготовлялися на замовлення з високоякісного ламінованого ДСП, а маленькі стільчики та ліжечка – з натуральної деревини. Фарбу підбирали теж натуральну, яка абсолютно нетоксична і не нанесе шкоду дитині навіть в разі, якщо маля захоче її погризти.

Щодо фарби: в закладі немає поверхонь, які потребують фарбування, тож звичний для вихованців "звичайних" дитсадків запах олійної фарби, якою щоліта мастять підлоги, вікна, двері та батареї, не витатиме в цих приміщеннях.

Батареї в дитячих приміщеннях сучасного зразка, а в деяких кімнатах, де це дозволяють будівельні норми (ігрових кімнатах, санвузлах та роздягальнях), влаштували теплу підлогу. Опалюють газом, власна котельна дитсадочка розташована поруч з основною будівлею, на господарчому дворі. Разом з якісними металопластиковими вікнами й дверима та правильно утепленими стінами, дахом і підвалом це складається в комплекс успішних енергоефективних заходів.

Опалювальна площа приміщень дитячого садка складає близько 2000 квадратних метрів, у приміщенні досить тепло, а на опалення за добу використовують лише 100 кубометрів газу. Поки що оплата опалення, а це 1400 гривень щодня, теж є турботою "Комбінату виробничих підприємств" – поки Щербанівська ОТГ не прийме дитячу установу на баланс, опікується нею забудовник. Будівля була готова та здана в експлуатацію восени, і з жовтня чекає на процедуру передачі. На щастя, процес іде і всі необхідні формальності узгоджені. Тож днями має нарешті відбутися урочисте відкриття та передача "Яблуньки" в експлуатацію Щербанівській сільраді.

Утім, Сергій Іващенко каже, що готові чекати та опалювати приміщення, адже стільки сил і коштів вклали в якісне будівництво сучасного закладу, що не готові віддати результати роботи на поталу несприятливим умовам, волозі та холоду.

Наприклад, у двох залах загального дитячого користування – спортивній та актовій (для танців та проведення заходів) – підлога, відповідно до норм будівництва для таких дитячих закладів, оздоблена натуральною дубовою паркетною дошкою. А така деревина категорично не переносить підвищеної вологи. Та й діти мають прийти в ці приміщення вже незабаром, і не хотілося би, щоб посеред зими вони проводили час в погано прогрітих кімнатах.

Тут в усьому видно, що будували та облаштовували садочок продумано і з любов'ю. Відповідно до вимог, що встановлені до дитячих приміщень, кімнати садочка обладнані кварцовими лампами. Поруч з побутовими умовами для дорослих є й маленькі, низько розташовані умивальники та дитячі унітази;  меблі мають приємне яскраве забарвлення, на ліжках м'які матраци, на підлозі спеціальна абсолютно не слизька плитка, і навіть дерев'яні поручні на сходах влаштовані в двох рівнях – для дорослих та дітей.

В окремому блоці "Яблуньки" розташували приміщення медпункту. Тут є оглядова кімната з окремим санвузлом і навіть кімнатою гігієни для персоналу, робоче місце медсестри – стіл та медична шафка, маніпуляційна і навіть ізолятор з дитячим ліжечком.

Також для медика виділили окрему кімнату поруч із басейном. А ще дві роздягальні, дві дитячих душових, спеціальні мийки для ніг та дитячі туалети – все це разом з самим басейном розташовано в окремому крилі будівлі. Тут же – приміщення для тренерів та підсобка, де зберігатиметься спортивний інвентар. Крім іншого, басейн може похвалитися сучасною системою очищення води, в якій взагалі не використовується хлорування, що давно визнано небезпечним для здоров'я дітей.

Власне, питанням безпеки також приділили належну увагу: сучасна система протипожежного захисту, дев'ять пожежних виходів – у кожній спальні другого поверху та обох залах це окремі зовнішні сходи, на першому поверсі в роздягальні, коридорів, а також господарчих приміщень.

Безпечними зробили і дитячі ігрові майданчики: альтанки мають міцні металеві конструкції, які здатні витримати сильний вітер та рясні опади, гойдалки обладнані амортизаторами, гірки відповідають всім нормам та вимогам, а вся площа майданчиків вкрита спеціальним м'яким гумовим покриттям. За словами Сергія Іващенка, один квадратний метр такого покриття коштує 300 гривень, але й тут вирішили не економити на дітях, а зробити на совість.

Таким же ж покриттям обіцяють з початком наступного теплого сезону облаштувати дитячі майданчики на території всього мікрорайону "Садовий" – наразі мешканцям доступно дві дитячі ігрові зони, на черзі ще три. І на додачу до вже готового спортивного майданчика для силових вправ директор "Комбінату виробничих підприємств" обіцяє збудувати наступного року тренажери та відкритий спортивний комплекс для рухливих ігор – футболу, волейболу та тенісу.

Зараз мікрорайон "Садовий" складається з 12 багатоповерхових будинків, а незабаром поруч виростуть 9-поверхівки житлового комплексу "Фемілі парк". Поки що другого дитячого садочка тут не збираються будувати, втім, Сергій Іващенко зізнався, що його компанія вже працює над плануванням нового мікрорайону, якому теж буде потрібна своя інфраструктура.

діти, дитсадок, забудовник, басейн, майданчик, енергоефективність

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.