ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:00 15.02


Вночі Волошину та Явтушенка судили і депортували з Казахстану

15 лютого о 7:00 за місцевим часом із Астани до Києва вилетіли полтавці Людмила Волошина та Валерій Явтушенко, які вчора були затримані місцевими силовиками. Про це повідомило посольство України в Казахстані.

За інформацією посольства, 14 лютого правозахисницю Волошину та відеографа Явтушенка затримала Міграційна Служба Астани. Стосовно них склали адміністративний протокол про порушення ч. 5 ст. 517 (невідповідність здійсненої діяльності меті, зазначеній в міграційній картці) Кодексу про адміністративні правопорушення. 

Уночі 15 лютого в терміновому порядку Міжрайонний адміністративний суд Астани ухвалив рішення про видворення полтавців із Казахстану.

Правозахисна місія Federazione Italiana Diritti Umani - Comitato Italiano Helsinki, яку представляли полтавцідіє в Казахстані безперервно від квітня 2018 року. Після того, як туди з місією поїхав голова цієї організації й побачив, що там відбувається з правами людини, він вирішив створити довготривалу місію, яка буде фіксувати порушення прав людини під час мирних зібрань та судових засідань за політичними мотивами. Про це повідомила Наталія Панченко, громадська активістка та представник організації.

Місія тривала безперервно, але спостерігачі час від часу змінювались. Всі спостерігачі місії фіксували факт стеження за ними працівників КНБ (Комітет національної безопасности). 

"Чому спостерігачів-полтавців депортували? Пояснюю. Просто тому, що вони були на суді над Айгуль Айкбердиєвой, де судді, незважаючи на тиск зверху, прийняли правомірне рішення. Після цього на них почали тиснути і спостерігачі це зафіксували. Вони зняли про це фото та відеоматеріали. Поспілкувались з суддею, який відкрито заявив про тиск і передав їм докази цього. Людмила Волошина встигла опублікувати все це на своїй сторінці у фейсбуці, вписати у звіт та передати відео для #FIDU. Після цього спостерігачі і суддя вилетіли з міста Актау, де відбувався суд, до Астани для зустрічей з дипломатами європейських країн. В Астані буквально через декілька годин від поселення в готель, Людмилу та Валерія затримали. А суддю, тим часом, також схопили, але його не судили, ні. Його в цей час "ламали" спецслужби. І їм таки це вдалося", - написала Наталія Панченко у соцмережі.

На фото — постанови суду в справі Людмили та Валерія. У них спочатку вказується, що спостерігачі перебували в Казахстані в рамках правозахисної місії та надали підтверджуючі документи, а потім йде мова про те, що "каких-либо документов о прибытии в Казахстан по осуществлению миссии они не предъявляли". Більше того, звинувачення ніби-то йде за те, що в системі міграційної служби "Беркут" ціль прибуття була вказана невірно, але дані до цієї системи вносять працівники міграційної служби і особа, що пересікає кордон їх не бачить, оскільки ця програма конфіденційна. Іноземець же, при в’їзді до Казахстану заповнює міграційну карту, в якій вказує ціль візиту в день приїзду. У Явтушенка, до речі, цю карту забрали ще в суді і більше не повернули, Людмилі ж вдалося зробити фото своєї карти, де видно, що в день в’їзду до Казахстану вона чітко вказала свою ціль перебування - "моніторингова місія FIDU". Запис у карті Валерія був ідентичним.

Адвокати вже написали апеляційне оскарження рішення суду. Міністерство закордонних справ України вислало дипломатичну ноту з цього приводу. FIDU та депутати Європарламенту вимагають від Казахстану пояснення ситуації.

Казахстан, суд, депортація, скандал

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.