ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:02 03.02


"Водоканал" заявив, що альтернативи підвищенню тарифів немає

У КП "Полтававодоканал" хочуть підвищити тарифи на водопостачання і водовідведення. З 2013-го до сьогодні за ці послуги платили 5.84 та 4.68 гривні за кубометр, а за новими тарифами може бути 7.97 та 6.61 гривні.

Дирекція та працівники комунального підприємства Полтававодоканал, депутати міської та обласної ради, громадські активісти зібралися на круглому столі в актовій залі підприємства, щоби обговорити намір КП "Полтававодоканалу" підвищити ціни на свої послуги.

Зараз для населення тарифи на воду й водовідведення діють за розрахунком на 2013 рік. Через це ми втрачаємо 50 мільйонів гривень щороку. Ми оприлюднили намір підвищити тарифи на централізоване водопостачання й водовідведення. Це пов'язано зі зростанням цін на всі ресурси: електроенергію, паливні матеріали, матеріально-технічні ресурси. Також повпливала зміна об'єму послуг. За півтора роки вони зменшилися. Затрати "Полтававодоканалу" збільшилися приблизно на 35 відсотків. Ми розробили й економічно обґрунтували тарифи на наші послуги й надали їх у Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). За місяць-півтора ця комісія має надати відповідь щодо нової ціни. Зараз вартість метра кубічного води становить 5.84 гривні, водовідведення – 4.68. Разом сума складає 10 гривень 52 копійки з ПДВ,

– говорить Валентина Чернічко, головний економіст КП "Полтававодоканал".

За розрахунками "Полтававодоканалу", очікується зростання тарифів до 7.97 гривні за метр кубічний води та 6.61 гривні за водовідведення. Разом сума складає 14.58 гривні із ПДВ. Точна вартість стане відома після рішення НКРЕКПу. Коли це станеться – достеменно невідомо.

У результаті обговорення тарифів, громадські активісти й депутати визнали, що підприємство самостійно, без державної допомоги, не в змозі вирішити питання. Депутат міської ради від ВО "Свобода" Юліан Матвійчук запропонував присутнім зробити звернення до міського голови Полтави Олександра Мамая, у якій вимагати від міського очільника поставити питання про проблеми "Полтававодоканалу" та варіанти їх вирішення на наступній сесії міської ради.

Зауважимо, що КП "Полтававодоканал" перебуває на балансі в обласної ради, однак на 96 відсотків обслуговує місто і на 4 відсотки область.

Сергій ЗИМА

 

водоканал, тарифи, ціни, зростання

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.