ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:16 03.02


Волонтери обурені заявою Держслужби про збір пластикових кришок

Держслужба у справах ветеранів війни й учасників АТО виступила із закликом не брати участь у зборі пластикових кришок. Волонтери - здивовані й обурені, адже за кришки отримують гроші на допомогу військовим.

Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції прокоментувала сюжет центрального телеканалу, де йшлося, що бійцю нібито встановили протез "за вторговані від продажу пластикових кришечок гроші".

Як виявилося, ця служба не вважає корисним збір цих кришечок, адже пластик від них не йде на протезування:

В Україні всі бійці, які під час бойових дій втратили кінцівки, протезуються безкоштовно на гроші, які виділяються державою. Протези зі сміття не виготовляють, так як протез – це високотехнологічний сучасний пристрій, а збираючи пластикові кришечки, громадяни допомагають переробним підприємствам безкоштовно отримувати сировину,

- йдеться у повідомленні Служби.

Ми звернулися до волонтерів у Полтаві, які закликають людей збирати пластикові кришки на користь військових. Вони здивовані й обурені такою позицією державної служби.

Олександра Сиротенко, один із координаторів Полтавського батальйону небайдужих, зазначила:

Після численних наших прохань, консультацій із фахівцями в сфері протезування, рада волонтерів "ПБНу" прийняла рішення самостійно здавати кришки. Волонтери знайшли прийомника вторсировини. Кошти від збору кришок передаємо бійцям, яким потрібні гроші на лікування в результаті поранень на Сході. Продовжуємо збирати кришки, бо вони для когось сміття (натяк на слова Держслужби - Авт.), а для когось шанс на одужання.

Юлія Костенко, голова громадської організації "Яворина", що теж займається збором кришечок, прокоментувала:

Ми збираємо кришечки вже бiльше пiвроку. За цей час накопичили десь близько 200 кг. Усi кришки здаємо як вторсировину, за них виручили 1100 грн. на потреби бiйцiв. Загалом акція в Україні проходить уже більше року. Це лише зараз держслужбi "розвиднилось", що з кришок не роблять протези. Але такі заклики служби - антиморальні, адже кожна здана за гроші кришечка - то теж допомога захисникам. Окрім того, це ще й екологічно корисно.

Волонтери закликають і далі продовжувати приносити кришечки, адже військовим на Сході потрібна підтримка, яку держава часто не в змозі надати. Так, нещодавно на Схід відправили маскувальні сітки й закупили термобілизну.

Лесь ГАВРИЛОВ

волонтери, кришечки, небайдужі, ПБН, Держслужба, АТО, війна, Сиротенко,

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.