ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:55 06.11


Волонтерка з Донецька безкоштовно навчає дітей англійській мові

У полтавському Центрі соціальної адаптації ветеранів та інвалідів АТО двічі на тиждень лунають дзвінкі дитячі голоси – дітки з родин атовців приходять сюди вивчати англійську мову.

У Полтаві безкоштовні навчання з англійської мови для дітей з родин учасників АТО проводить жінка, яка не з чуток знає про війну на Сході – Любов Луценко виїхала з Донецька в 2014 році, як тільки пролунали перші постріли.

Коли стало зрозуміло, що військового протистояння не уникнути, ми вирішили виїхати. Компанія, в якій я працювала, запропонувала евакуюватися на мирну територію, і моя  родина не вагалася ні дня – ми покинули все, що мали в Донецьку і перебралися до Полтави. Нам було принципово працювати в Україні, зв'язати своє життя саме з Україною. Нам пощастило – ми приїхали сюди, маючи роботу

  – розповідає Любов Луценко.

Любов Анатоліївна за фахом – викладач англійської мови. З 90-х років працювала в школі, потім – у виші, викладала англійську мову для майбутніх програмістів, працювала з корпоративними групами. Але в Полтаві, розповідає, відчула потребу допомагати родинам учасників АТО, які захищають Україну та боронять мир і спокій її нової домівки.

Спочатку безкоштовно займалася з дітками родин загиблих воїнів поодинці, але випадок допоміг розширити коло її підопічних: почула, що в місті діють волонтерські організації, на базі яких готові проводити безкоштовні заняття з англійської для дітей та дорослих.

Через знайомих знайшла контакти одного з таких центрів і запропонувала свою допомогу.

Мені зателефонував побратим Олександр Алієв і розповів, що є жінка, яка готова на волонтерських засадах працювати з дітками ветеранів АТО, ми познайомилися, і я запропонував проводити заняття на базі нашого Центру 

 – розповідає голова Центру соціальної адаптації ветеранів та інвалідів АТО "Доброволець" Андрій Кошман.

Групу зібрали швидко – серед членів ГО багато молодих родин з маленькими дітьми віком  п'яти-семи років.

Малюки вивчають англійську в ігровій формі: завдяки мультиплікованим навчальним роликам та активним  руханкам потрібний матеріал засвоюють легко і з цікавістю.

Квести, гра в ручний м'яч – під час заняття спілкуються виключно англійською. Ніяких домашніх завдань і зобов'язань – саме те, що потрібно малим непосидам.

Зараз заняття відвідують шість учнів, максимально до групи можуть увійти вісім дітей. Тож, готові взяти ще одного-двох дітей, якщо хтось виявить цікавість до занять.

Батьки з цікавістю спостерігають за процесом навчання своїх чад. Кажуть, здивовані – виявляється, що їх малі, яких важко примусити сконцентрувати увагу на навчальному процесі,  можуть бути старанними учнями.

Наша донечка - просто дівчинка-ураган. Я переживала, чи зможе вона висидіти заняття. не кажучи вже про те, щоб навчатися. Дивуюся, як Любові Анатоліївні вдається  впоратися з дітками – вони її обожнюють і дуже слухають, я бачу, що дитині це цікаво і вона добре засвоює матеріал

– розповідає Марина, мама п'ятирічної Софійки.

Хоча програма занять самостійна – тут не готують з дітьми шкільних домашніх завдань – батьки зауважують, що дітям легше дається навчання з англійської в загальноосвітній школі.

Хоча Катя в школі й вивчає англійську, нам сказали, що все одно треба додатково десь займатися. Ми долучилися до цих курсів не з початку – лише з минулого місяця. Але вже є видимі результати – вчителька в школі похвалила, що моя донька краще засвоює шкільний матеріал, стала цікавитися англійською мовою

– розповідає Геннадій, тато 7-річної Каті.

В планах Центру відкрити також безкоштовні курси англійської мови для дорослих – атовці жваво цікавляться такою можливістю. Поки все впирається в організаційні моменти: для занять потрібні посібники та підручники. І якщо для  кожної дитини набір коштує близько трьохсот гривень, навчальний комплект для дорослого учня коштує майже шість сотень гривень.

Не кожна родина може виділити одразу кошти на купівлю навчальних матеріалів. Тут ще важливий момент часу – їх треба замовляти разом, щоб у всіх були однакові підручники. Зараз шукаємо фінансування, щоб придбати  все необхідне

– зазначає Андрій Кошман.

А поки дорослі вирішують свої серйозні питання, дітки залюбки працюють з тим, що є – картками та навчальними мультфільмами. В групу також запрошують нових учнів – малюків віком від п'яти до семи років.

Заняття проходять двічі на тиждень – у вівторок та четвер з 16.00 до 17.00 у Центрі соціальної адаптації ветеранів та інвалідів АТО за адресою вул. Пилипа Орлика, 24.

волонтери, благодійність, діти, англійська мова

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.