ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:00 06.03


Восьмого березня в Полтаві вперше відбудеться Марш лагідноі фемінізаціі

Мета Маршу лагідної фемінізації – нагадати, що 8 березня – день боротьби за рівні права і можливості для жінок, зменшення насильства в суспільстві та в сім'ї і боротьба зі стереотипами щодо ролей чоловіків та жінок. 

 

Цей день має яскраву історію, яку в нашому суспільстві звели до привітань букетом квітів колежанок та родичок, вихідного дня та оспівування жіночності. Вчитися, робити кар'єру, реалізовувати себе жінки можуть завдяки руху феміністок. Але суспільство потребує змін і надалі. 

З 1977 року за ініціативи ООН міжнародний день боротьби за права жінок відзначають у всьому світі. Тема 2020 року: "Я – покоління рівності: реалізація прав жінок". У Києві, Львові, Харкові та інших містах марші проходитимуть під гаслами: "Рівність – традиційна цінність" та ратифікація Стамбульської конвенції, мета якої - зменшення насильства, зокрема, проти жінок і дітей. Проте Україна відкладає її ратифікацію з року в рік. 
Чому важливий відхід від патріархальних стереотипів щодо ролей жінок і чоловіків у сім’ї?

У лютому 2020 року ГО «Центр "Жіночі перспективи" презентували дослідження про гендерно-обумовлене насильство. В Канаді дослідили 105 чоловіків, які відбували покарання за вбивство своїх жінок з метою зробити портрет кривдника - виявити спільні риси. Усих кривдників об’єднують однакові переконання щодо жінок, об'єктивація: жінка "має обслуговувати чоловіка": готувати, прибирати, сексуально обслуговувати, є "принцесою" або "повією" тощо.

В Україні щороку фікусують 110 тисяч звертань у поліцію з приводу домашнього насильства, 88% - щодо жінок. Загалом у світі близько 95% постраждалих від домашнього насильства - жінки, близько 70% загиблих насильницькою смертю жінок вбиті колишніми або нинішніми партнерами.

В Полтаві активістки говорять про себе і виходимуть з гаслами-повідомленнями: "Я феміністка і мама", "Я жінка і я змінію світ"...

Початок Маршу – 8 березня об 11:00 в Корпусному парку, далі – по Соборності до Білої Альтанки.

марш, акція, жінка, фемінізм, рівність, закон

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.