ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:20 18.03

P


Вплив спеціальних безпілотників на розвиток аграрного сектору України

Потреба України в безпілотних літальних апаратах сьогодні не є новиною. Особливо це стосується галузі сільського господарства, яка потребує інновацій. При цьому агродрони мають попит як у власників малих земельних наділів, так і у великих промислових підприємств.

 

Аграрні квадрокоптери з'явилися відносно недавно, але за недовгий час встигли завоювати популярність. Вони допомагають оптимізувати процедури: обробки різних культур, знищення шкідливих комах, поширення добрив, а також аналізу ґрунту та посівів з повітря. Заробити на таке диво техніки допоможуть онлайн ігри від легальної української платформи.

Окрім універсальних дронів, існують спеціалізовані БПЛА з функцією обприскування. Їх можна використовувати в різних ситуаціях, наприклад, якщо поле не підходить для обробки трактором. А, основними перевагами вважаються: наявність GPS датчика рельєфу та авто-управління обприскуванням.

Цілі застосування дронів у сільському господарстві та їх ключові можливості

На даний час, щоб обслуговувати ділянки різної величини, можуть стати у нагоді, навіть прості комерційні безпілотники з навігатором. Варто зауважити, що таку техніку в Україні застосовує багато агрофірм. Вона використовується для таких цілей, як:

  • Перевірка актуального стану поля та посадженої продукції в короткі терміни з показом картинки на моніторі та складанням тривимірної картки;
  • Посадка нових культур із спрощеним процесом. Для цих цілей підходять дрони з відеозйомкою, а також ємністю для перенесення та скидання вантажу;
  • Спостереження за рівномірним розподілом води в процесі поливу;
  • Локалізація зон, уражених комахами, або добриво культур на окремих ділянках (дрони-обприскувачі);
  • Створення якісного -фото та відеоконтенту для отримання інформації про стан посівів.

Безпілотники для аграріїв відрізняються можливістю робити фото та відео на малій висоті, що дозволяє оперативно реагувати на будь-яку ситуацію, наприклад, поява грибка на рослинах. Також вони допомагають виявити зони полів, де потрібно збільшити потужність поливу. А, за рахунок присутності датчика перешкод, акселератора та барометра, дрони зберігають горизонтальний політ із чітко фіксованою висотою.

Про переваги та недоліки агрокоптерів

Одним із суттєвих плюсів подібної техніки є суттєва економія коштів та часу. Так, звичайний сільськогосподарський безпілотник здатний облетіти поле до 6 га за 20-30 хвилин. При цьому, у дронів є широкий перелік опцій, які допоможуть оптимізувати масу процесів, включаючи добриво землі та посівів.

Окремої уваги заслуговують маневрові здібності коптерів, адже вони можуть пройти маршрути будь-якої складності. Це допомагає обробляти сади, виноградники, великі поля з посівами тощо. Також аграрні БПЛА передають інформацію оператору в реальному часі за рахунок спеціальних програм.

І останнє, агродрони вважаються допоміжною технікою. Тобто відмовлятися від тракторів та комбайнів на користь них – погана витівка. З мінусів можна підкреслити обмеженість обсягу бака, підйому ваги, роботи без підзарядки та дальності.

агросектор, беспілотник

За темою:

  • На Полтавщині будують черговий фермерський елеватор
  • Торік аграрії Полтавщини експортували продукції на понад 590 мільйонів доларів
  • Полтавщина є лідером із працевлаштування людей з інвалідністю
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.