ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:15 21.09


Вступають у дію нові правила виклику екстреної медичної допомоги

До кого тепер поїде "швидка"? Скільки часу чекати прибуття карети? Хто платить за виклик? Про зміну правил виклику екстреної медичної допомоги, яку оголосило Міністерство охорони здоров'я України.

Правила виклику «швидкої» поміняються в Україні з 2021 року. У МОЗ прокоментували реформу і розповіли, в яких випадках лікарі не будуть виїжджати на виклик.

За словами міністра охорони здоров'я Максима Степанова, всі дзвінки на «103» будуть розподілені на чотири категорії.

Це, за словами чиновника, дозволить швидше приїжджати на екстрені виклики, пише РБК-Україна.

Виклики поділять на 4 категорії

Алгоритми диспетчеризації поділять на 4 категорії викликів: критичний, терміновий, невідкладний і непрофільний.

У разі критичного виклику «швидка» повинна буде бути на місці практично миттєво.

Крім того, поміняють маршрутизацію бригади «швидкої допомоги»:

«Буде чіткий маршрут, який передбачає, в який медичний заклад будуть везти пацієнта. Там його вже повинні чекати і відразу невідкладно надавати допомогу», - додав Степанов.

Заступник міністра охорони здоров'я Ірина Садов'як раніше також розповідала, що в разі критичного випадку, швидка зобов'язана буде приїхати протягом 10 хвилин, на терміновий виклик - 20 хвилин.

На який виклик не приїде швидка?

Йдеться про четверту категорію - непрофільний виклик. В цьому випадку пацієнту нададуть консультацію по телефону або направлять до сімейного лікаря.

До критичного виклику будуть відноситися такі, що вимагають негайного реагування, реанімаційних заходів. Йдеться, наприклад, про ознаки клінічної смерті, обструкції дихальних шляхів.

Терміновим викликом називають такий, коли стан людини потенційно серйозне, йому потрібна швидка допомога на місці або невідкладна транспортування.

До третьої категорії - невідкладного виклику - відносяться стану, які не несуть загрози для життя, наприклад, загострення хронічних хвороб.

швидка, нові правила

За темою:

Топ-5 за тиждень :

Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.