ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:00 04.05


Харківська фірма привласнила чотири мільйони з бюджету Полтави

Директорка харківської дорожньої компанії, яка визнала, що привласнила 4 млн грн із бюджету Полтави, раніше донатила партії "Слуга народу".

Полтавська обласна прокуратура повідомила про направлення до суду обвинувальних актів з угодами про визнання вини фігурантів справи щодо розкрадання коштів на утриманні вулиць Полтави.

Мова про колишнього заступника начальника міського управління ЖКГ Ігоря Скорика та керівника харківської підрядної компанії «Харківспецбудмеханізація-7» Інну Топчій. За версією слідства, яку визнали самі підозрювані, дорожники умисно завищили обсяги виконаних робіт, що призвело до безпідставної виплати 4 млн грн з бюджету міста.

Раптова швидкість завершення розслідування, термінове повернення 4 млн грн та зобов’язання перерахувати на підтримку ЗСУ 500 тис. грн можуть свідчити про те, що Скорик та Топчій розраховують отримати умовні терміни.

Подібна м’якість потенційних вироків навряд отримає підтримку у пересічних громадян, серед яких поширена думка про те, що «суди дають реальне покарання тільки за вкрадену курку чи велосипед, а тих, хто краде мільйонами, штрафують чи взагалі виправдовують».

Протягом 2016-2022 років «Харківспецбудмеханізація-7» та низка інших пов’язаних між собою приватних харківських дорожніх компаній отримали з бюджету Полтави майже 915 млн грн.

Не під запис правоохоронці неодноразово пояснювали, що вартість послуг з прибирання у місті завищена на третину. Тобто, в абсолютних цифрах мова йде про сотні мільйонів гривень, вимитих з бюджету громади.

Чому ж розслідування проти харків’ян прагнуть завершити якомога швидше, повернувши до бюджету лише 4 млн грн? Можливо, правоохоронці хочуть показати бодай якийсь результат після багаторічних обшуків та вилучень документації. Або має місце політична складова. Нижче — саме про неї.

Політична складова

Шукаючи подробиці кримінальної справи щодо «Харківспецбудмеханізації-7» у судовому реєстрі, «Полтавщина» натрапила на іншу цікаву вже адміністративну справу.

У ній йдеться про позов прокуратури з вимогою конфіскувати в дохід держави 250 тис. грн, які компанія «Харківспецбудмеханізація-7» напередодні місцевих виборів 2020 року перерахувала на рахунок Харківської обласної організації політичної партії «Слуга народу».

Інформація про повернення коштів у матеріалах судового реєстру

Вже після виборів, у вересні 2021 року, партія повернула підприємству усі кошти.

Позов, який прокурори відстояли у судах двох інстанцій, полягав у тому, що компанії, які отримують бюджетні підряди, не мають права фінансувати партії (порушення пункту 9 частини 1 статті 15 Закону України «Про політичні партії в Україні»).

В результаті 28 лютого 2023 року Полтавський апеляційний суд залишив без змін рішення Жовтневого райсуду Харкова від 6 грудня 2021 року та зобов’язав конфіскувати 250 тис. грн внеску на рахунок партії «Слуга народу» та оштрафував директора та власника підприємства «Харківспецбудмеханізація-7» Інну Топчій за порушення ст. 212-15 КУпАП (Порушення порядку надання підтримки політичної партії).

Попри рішення суду факт підтримки харківськими дорожниками провладної партії автоматично не зникає і може слугувати поясненням, чому розслідування полтавської справи не є комплексним.

Бонус

Попри заяви окремих політиків, історія щодо харківських підрядників у Полтаві досі далеко не завершена.

На початку року представники партії «За Майбутнє» ініціювали відмову від послуг приватників. На початку березня Валерій Пархоменко, перший заступник міського голови Полтави, повідомив журналістам, що договір з харків’янами був розірваний. Станом на зараз можна впевнено сказати, що це була недостовірна інформація.

Угоду ніхто не розривав. 31 березня, в останній день дії договору з харківською компанією «ДБК Квант», яка є спорідненою до вищезгаданого «ХСМБ-7», управління ЖКГ Полтави продовжило дію контракту до 30 квітня. Відповідний звіт був оприлюднений у системі Prozorro лише 26 квітня.

Платіж на 15 млн грн ТОВ «ДБК Квант» від 1 травня 2023 року

А вже 1 травня УЖКГ провело платіж харків’янам на 15 млн грн за послуги прибирання. Можна припустити, що комунальники вирішили розрахуватися перед «ДБК Квантом» за зимове прибирання Полтави протягом січня-лютого 2023 року. Скільки ще коштів місто «завинило» приватним прибиральником поки залишається загадкою.

Враховуючи останні платежі та повернення, протягом останніх шести років харків’яни «прибрали» Полтаву за 925,5 млн грн. Водночас вони продовжують орендувати комунальний асфальтний завод та десятки одиниць техніки доведеного до банкрутства КП «ПМШЕД».

бюджет, корупція

За темою:

  • Цьогоріч на Полтавщині вже зібрали майже три мільярди ПДВ
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.