ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:45 16.12


Хірурги інституту Амосова провели майстер-клас для полтавських лікарів

У Полтавському обласному клінічному кардіоваскулярному центрі прооперували пацієнтку з гіпертрофічною кардіоміопатією. 

Про це повідомили під час брифінгу в кардіодиспансері 16 грудня.

Майстер-клас для полтавських лікарів з діагностики та оперативних втручань пацієнтам із тяжкими серцево-судинними патологіями провела бригада хірургів інституту Амосова.

Гіпертрофічна кардіоміопатія – це тяжка патологія, яка спричиняє раптову серцеву смерть, зокрема, у дітей та молоді. В Україні близько 70 тисяч людей мають гіпертрофічну кардіоміопатію, повідомляють у кардіоваскулярному центрі.

Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М.Амосова має найбільший в Україні досвід лікування гіпертрофічної кардіоміопатії.

Першу таку операцію в Україні зробили у 2016-му році. Успішно прооперував пацієнта з діагнозом «гіпертрофічна кардіоміопатія», застосувавши новітній метод відомого італійського кардіохірурга Паоло Феррацці, завідувач відділу хірургічного лікування серцевої недостатності та механічної підтримки серця і легень Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М.Амосова НАМН України, доктор медичних наук Костянтин Руденко.

Під керівництвом цього лікаря провели майстер-клас у Полтаві.

“Такі майстер-класи ми провели вже у 9 областях України. Сьогодні ми не просто проводитимемо операцію, ми одночасно спілкуватимемося з нашими колегами з регіону онлайн, проведемо лекцію і майстер-клас для того, щоб актуалізувати цю проблему для місцевих фахівців і навчити їх діагностувати і виявляти цю патологію.”, – розповідає Костянтин Руденко.

За словами Костянтина Руденка, задишка, запаморочення, болі в ділянці серця – це симптоми гіпертрофічної кардіоміопатії.

“90% пацієнтів залишаються не діагностованими. Тільки 10% хвороби виявляють у всьому світі. Це стосується не тільки України, а й США та Європи. Вияв може бути підвищений, якщо зробити ультразвукову діагностику серця. Це хвороба, яка передається з покоління в покоління. Людина, яка має цю хворобу може померти раптово у будь-який момент.”, – додає Костянтин Руденко.

 

За словами Костянтина Руденка, після операції за новітнім методом, людина з важкою патологією живе повноцінним життям. 

 

Наступного тижня такий майстер-клас для лікарів планують провести у Кропивницькому, а потім у Чернігові, повідомляють Новини Полтавщини.

медицина, хірургія

За темою:

  • Полтавський центр стоматології почав безкоштовне зубопротезування військовим
  • На Полтавщині виявили три випадки кашлюку
  • У Полтаві відкрили триповерховий реабілітаційний центр для поранених
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.