ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:00 06.12


Хіт полтавки дав назву новій книзі про жінок-військових

11 грудня у Національному музеї літератури України (Київ) відбудеться презентація книги "Дівчата зрізають коси", видану в рамках проекту Українського інституту національної пам’яті "Усна історія АТО".

 

Книга "Дівчата зрізають коси" містить спогади 25 жінок-військових, які брали участь в АТО у складі Збройних сил України та добровольчих підрозділів у 2014-2018 роках як стрілки, кулеметниці, медики, мінометниці, снайперки тощо. Ці історії було записано з листопада 2017 до липня 2018 року воєнною кореспонденткою Євгенією Подобною.

 — Цю книгу я писала вісім місяців: пошук Героїнь — жінок-воїнів АТО, інтерв’ю у різних куточках країни — в бліндажах, госпіталі, в закинутій хаті в прифронтовосу снлі, телефоном, потім — розшифровки, вичитки, уточнення. В цей же час Український інститут національної пам’яті робив усе можливе і неможливе, щоб це було не "в стіл", а побачило світ у вигляді красивої книги, – сказала авторка.

За назву для книги Подобна взяла рядок відомої пісні "Дівчата" полтавської поетеси, волонтерки і громадської діячки Олени Задорожної. До речі, ця пісня у виконанні Анастасії Приходько і Дарії Зубенко вже стала хітом.

У спогадах йдеться про бойові операції різних років на Луганщині та Донеччині, про звільнення українських міст та сіл від окупантів, спогади про побратимів, місцевих мешканців, воєнний побут, а також роздуми про становище жінки в українському війську в різні періоди війни. Розповіді доповнені фотографіями із зони бойових дій.

культура, книга, пісня, пам'ять, війна, жінка

За темою:

  • Театр відновлює роботу з понеділка
  • Двомовність як ліки для мозку
  • Полтавський краєзнавчий музей розмістять на туристичних листівках доповненої реальності
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.