14:30 07.08

Хижняк та Лузан узяли "срібло" Ігор у Токіо

У Токіо тривають Олімпійські Ігри-2020. Вранці у фіналі олімпійського боксерського турніру виступав полтавець Олександр Хижняк, а веслувальниця Людмила Лузан - у фіналі на каное-двійці.

Шлях Хижняка до фіналу був непростим. У першому бою він одноголосним рішенням суддів переміг японця Юіто Морівакі. У чвертьфіналі було вже складніше — домініканця Еурі Седео Мартінеса Олександр здолав вже роздільним рішенням суддів (4:1). А півфінал проти філіппінця Еуміра Марсьяля став для полтавця справжнім випробуванням. Олександр програвав у двох перших раундах, потім забрав кінцівку і роздільним рішенням суддів (3:2) переміг та вийшов у фінал.

При цьому Сашко отримав розсічення носа. І от сьогодні — у фіналі — Олександру протистояв 23-річний бразилець Еберт Соуза.

У першому раунді Олександр без розвідки почав наступ на суперника та у звичній манері домінував. Саме за це Олександр отримав прізвисько "полтавський танк". У другому раунді бій проходив також за значної переваги Хижняка. За підсумками обох раундів полтавець отримав переможні оцінки суддів.

У третьому раунді все йшло до того, що Олександр добоксує у схожому стилі та забере омріяне "золото". Втім, під час розміну ударами, Саша пропустив шалений боковий назустріч і впав. Нокдаун…

Хижняк швидко підвівся, але рефері зупинили бій і віддали перемогу бразильцю.

Представниця Полтавщини, веслувальниця Людмила Лузан тим часом виборола вранці 7 серпня "срібло" Олімпіади у каное-двійці на 500 метрів в екіпажі з Анастасією Четверіковою. Дівчата посіли друге місце фінішувавши з часом 1:57,499 хв. Перше місце тут у китаянок (час — 1:55,495). "Бронза" дісталась екіпажу з Канади (1:59,041).

Нагадаємо, що це вже друга медаль для Людмили у Токіо, адже перед цим вона завоювала "бронзу" у каное-одиночці на дистанції 200 метрів.