ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:37 28.08


Хліб на Полтавщині буде дорожчати

Дефіциту хліба на Полтавщині наразі немає. Восени його також не очікують, але за прогнозами фахівців ціна на хліб скоро зросте.

 

На Полтавщині (з минулорічним залишком) наразі є близько 700 тисяч тонн продовольчого зерна. При цьому для забезпечення жителів області хлібобулочними виробами у резерві на території Полтавщини має бути близько 180 тисяч тонн. Тож дефіциту хліба на Полтавщині не очікують, але за прогнозами фахівців його ціна восени зросте.

Про це говорили сьогодні, 28 серпня, на нараді у Полтавській облдержадміністрації, куди запросили і представників хлібопекарських підприємств Полтавщини.

Стабільно свій мільйон тонн пшениці, який ми щороку виробляємо, сьогодні теж маємо. Хоча цьогоріч значна частина пшениці внаслідок затяжних дощів втратила свою якість. Якщо зазвичай ми мали близько 75-80% продовольчого зерна, то цього року даний показник склав 50%. Я не бачу катастрофічної ситуації. Продовольче зерно в області є. Але треба говорити відверто, що хліб буде дорожчати. Причиною цьому є не лише низька якість зібраного зерна, а й подорожчання їхших складових: газу, енергоносіїв, збільшення заробітної плати

– зауважив Сергій Фролов, директор департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА.

Він також додав, що деякі райони Полтавської області самостіно до 30 відсотків забезпечують себе хлібом. Зокрема, у Великобагачанському, Гадяцькому, Котелевському, Карлівському, Лохвицькому та Решетилівському районах є місцеві пекарні. Проте більшість районі живуть на підвозі хліба з великих хлібокомбінатів.

Станом на серпень, Полтавщина за ціною хліба вищого гатунку посідає сьоме місце у державі, а житньо-пшеничного — четверте. Тож, порівняно з іншими областями України, ціни на хліб у нас нижчі, ніж середні по Україні.

хліб, ціна, влада, гроші, ОДА

За темою:

  • Полтавські освітяни розірвали угоду на постачання хліба за завищеною вартістю
  • Росіяни поширюють фейк про бійки за безкоштовний хліб у Полтаві
  • Млинзавод у Полтаві отримав нового власника
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.