ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

20:02 19.10


Як мажоритарники Полтавщини працювали у Раді. Вересень

Лише четверо мажоритарників Полтавщини мають відмінні показники - такі результати аналізу відвідуваності пленарних засідань ВРУ депутатів-мажоритарників із Полтавщини протягом вересня 2017 року від ГМ ОПОРА.

Громадянська мережа ОПОРА вирішила перевірити, наскільки серйозно народні обранці відносяться до своєї роботи та відвідують пленарні засідання ВР. Відповідно до статті 6 Закону Україні «Про статус народного депутата», народний депутат у порядку, встановленому законом бере участь у засіданнях Верховної Ради України. Як показав моніторинг, половина парламентарів мають проблеми з відвідуваністю.

Так, лише четверо депутатів були присутні на всіх 11 пленарних засідань як за письмовою, так і за електронною реєстраціями: Костянтин Іщейкін (ВО 148, член депутатської фракції партія «Блок Петра Порошенко «Солідарність»), Олег Кулініч (ВО 147, член депутатської групи партія «Відродження»), Андрій Река (149 ВО, Член депутатської фракції політичної партії «Народний Фронт») та Юрій Шаповалов (146 ВО, член депутатської групи партія «Відродження»). Варто відзначити, що протягом усієї минулої сесії саме ці четверо демонстрували показову присутність на пленарних засіданнях ВР. Однак, й аутсайдер за відвідуваністю серед полтавських мажоритарників залишився той самий – Костянтин Жеваго. При цьому дані електронної та письмової реєстрації здебільшого у парламентаря суттєво різняться.

П`яте місце за відвідуваністю посів Юрій Бублик (ВО 145, позафракційний). Він пропустив одне засідання за письмовою та електронною реєстрацією без поважної причини. Наступним йде Сергій Каплін (ВО 144, член депутатської фракції партія «Блок Петра Порошенко «Солідарність»), в якого за електронною реєстрацією шість пропущених засідань без поважної причини, а присутнім він був п`ять разів. Натомість, за письмовою реєстрацією він був відсутнім два рази, а присутнім – дев`ять.

Наступний народний депутат Руслан Богдан (151 ВО, член депутатської фракції політичної партії «ВО «Батьківщина»), в якого за електронною реєстрацією пропущено без поважних причин одне засідання, проте за письмовою його не було на п`яти.

В аутсайдерах серед депутатів-мажоритарників Полтавщини традиційно Костянтин Жеваго (ВО 150, позафракційний), показники якого дуже різняться. Адже за показниками електронної реєстрації він був присутнім на семи пленарних засіданнях. Проте письмова реєстрація нам демонструє 11 пропусків пленарних засідань.

У 2017 році в 13 областях України Громадянська мережа ОПОРА реалізує інформаційно-просвітницький та моніторинговий проект, який здійснюється у рамках Програми USAID "РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво", що виконується Фондом Східна Європа та партнерами. Проект спрямований на залучення громадян до парламентського процесу, підвищення їх поінформованості про діяльність Верховної Ради України, парламентських партій та народних депутатів України. Відбір депутатів для моніторингу відбувався за критеріями пропорційного представництва всіх парламентських сил, гендерного аспекту, попередніх показників активності в окрузі.

влада, парламент, депутати, відвідуваність, ГМ ОПОРА

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.