ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:00 29.05

P


Як пройшла коронація нового англійського монарха: традиції та нововведення

 

6 травня на голову нового короля Великобританії опустилося золото королівської величі. Знамените Вестмінстерське абатство стало епіцентром історичної події - коронації короля Карла III та королеви-консорту Камілли. З моменту останньої коронації минуло сімдесят років, і в історії королівських традицій відкрився новий розділ. Під склепіння абатства зібралося понад 2 тис. гостей — представники королівської родини, світові лідери, включаючи президента Франції, прем'єр-міністра Канади, першу леді США та багатьох інших. 
Серед запрошених також були знаменитості:

  • Меггі Сміт;
  • Джуді Денч;
  • Лайонел Річі;
  • Кеті Перрі.

Для Великобританії місяць травень більш ніж насичений подіями державного масштабу. Цього місяця крім коронації також було проведено низку реформ та змін у регуляторному законодавстві. У тому числі нововведення зачепили гральні автомати онлайн на гроші, оскільки тільки нещодавно вийшла Біла книга азартних ігор Великобританії, покликана захистити громадян і спрямувати дохід із гральної індустрії на корисні потреби країни.

Як пройшла коронація і які сюрпризи чекали на гостей

Коронація британських монархів - це вікові традиції, майстерно переплетені з новаціями. Цього разу, вперше в історії, церемонію вирізняла стриманість та скромність. Навіть кількість гостей була меншою втричі, ніж на коронаціях попередніх монархів. Також, вперше в історії, на церемонії звучали молитви валлійською та гельською мовами, а жінки-єпископи брали активну участь у заході. Зустрічають короля представники різних конфесій відбивали різноманіття та толерантність сучасного суспільства.

У центрі обряду стояло таємниче та величне помазання. За тристоронньою ширмою настоятель Вестмінстерського абатства вилив святу олію з Ампули, золотої фляги у формі орла, на коронаційну ложку. Потім архієпископ помазав цією олією голову, груди та руки майбутнього короля. Цей обряд був прихований від очей гостей за багато розшитою ширмою, забезпечуючи таємничу атмосферу моменту. Позолочена срібна ложка, яку використовували в цьому ритуалі, є найстарішим предметом, який бере участь у коронації, і є живим нагадуванням про вікові традиції та історичну безперервність британської монархії.

Велике покладання корони

Наступним важливим моментом стало покладання корони. Відповідно до всіх ритуалів, виконаних віковими традиціями, новий король став на трон великої імперії. Корона, яка лягла на його голову, символізувала не лише владу та авторитет, а й відповідальність перед своїми підданими. У процесі коронації було виконано великий гімн Генделя. Саме цей гімн, написаний понад 300 років тому, з гордістю звучав на коронаціях кожного з монархів упродовж століть.

Королівська подружня пара та інші представники королівської родини обмінялися привітаннями з натовпом підданих, що зібрався на площі. Цей історичний момент став свідченням початку нової доби британської монархії. Коронація це не тільки історична подія, а і яскравий відбиток сучасності. Церемонія демонструє міцність та повагу до традицій, але водночас уособлює прогрес та гнучкість, які є характерними рисами сучасної Великобританії.

Велика Британія, історія, традиція

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.