ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:38 23.01


Як три служби рятували жінку в Полтаві, котра заламала ногу у власній квартирі, і що з того вийшло

Як повідомляє прес-служба ДСНС, днями рятувальникам, поліції та медикам довелося визволяти літню жінку, яка отримала тілесні ушкодження внаслідок нещасного випадку, з полону її власної квартири.

Коли Валентина Григорівна не відповіла на мій щовечірній телефонний дзвінок, я захвилювалась і одразу побігла до неї додому. Відкрити власним ключем двері не змогла – ключ був вставлений ізсередини. На дзвінок у двері та на голоси родичів Валентина Григорівна не відповідала. Я одразу викликала поліцію з проханням відкрити двері та надати доступ родичам. Я відчувала, що з нею щось сталося

– розповідає пані Ірина, родичка 79-річної жінки, яка опинилася заблокованою у власному помешканні.

Виклик пані Ірини до чергового поліції надійшов о 20:55.

Як повідомив прес-офіцер патрульної поліції Полтави Денис Дєдов, представники патрульної поліції прибули на виклик та зорієнтувавшись на місці і перевіривши документи в присутніх родичів, викликали рятувальну бригаду. За словами прес-офіцера, самі патрульні не мають повноважень на відкриття дверей, їхнє завдання – з'ясувати обставини та, перевіривши законність дій, викликати рятувальні служби в разі необхідності.

Близько 22:00 до диспетчера екстреної рятувальної служби надійшов виклик із повідомленням про те, що у власному помешканні заблокована жінка яка, ймовірно, потребує медичної допомоги. За вказаною адресою направлено відділення аварійно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Полтавській області. Вони й відкрили квартиру. У приміщенні знайшли літню жінку, яка потребувала невідкладної медичної допомоги

– повідомила Світлана Рибалко, начальник сектору зв'язків із ЗМІ та роботи з громадськістю Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області.

За словами представників ДСНС, при виклику був згаяний час з тієї причини, що патрульний, який викликав рятувальників, неправильно оцінив обставини та надав інформацію, що жінка не виходить на зв'язок вже кілька днів і, скоріш за все, вже є неживою.

Такі випадки, коли в заблокованому приміщенні знаходиться людина, яка вже померла, не відносяться до екстреної ситуації та не несуть прямої загрози життю. На такі виклики наші рятувальні загони не виїжджають

– прокоментувала ситуацію Світлана Рибалко.

Родичі потерпілої здійснили повторний дзвінок та пояснили, що жінка може бути ще жива й наполягли на виклику рятувальників. Диспетчер ДСНС також викликала швидку допомогу.

О 21:51 до диспетчера надійшов виклик, бригада швидкої допомоги прибула на місце о 22:00. Як з'ясували медики, жінка випадково впала на підлогу через запаморочення, в результаті отримала важкі тілесні ушкодження: перелом шийки стегна, ушкодження плечового суглоба. Постраждала перебувала в свідомості. Час від початку захворювання - від трьох до чотирьох годин. Пацієнтку після надання першої допомоги доставили до травматологічного пункту

– повідомив головний лікар КУ "Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" Олександр Лавренко.

У цій ситуації допомогу встигли надати вчасно, всі служби спрацювали оперативно. Рятувальники нагадують, що при аварійному відкриванні дверей (проникненню в приміщення) вони користуються певними непорушними правилами.

Якщо особі, яка заблокована в приміщенні, загрожує явна небезпека (наприклад, пожежа), рішення про аварійне проникнення в приміщення приймає командир аварійно-рятувального загону. У випадку, коли життю та здоров'ю людини, заблокованої в приміщенні, може загрожувати небезпека (тілесні ушкодження, важкі хвороби), вона не відповідає, або повідомляє, що має важкий стан, рішення про аварійне відкриття дверей приймають працівники поліції після з'ясування всіх обставин події та розгляду необхідності вжиття таких заходів. У випадку, коли особа, яка знаходиться в приміщенні, скоріш за все, вже померла, рішення про відкриття дверей приймають криміналісти, яких викликає диспетчер поліції. Такий випадок не розглядається як екстрений.

У всіх інших випадках (як-то забули ключі, заклинило замок тощо), коли загроза життю та здоров'ю постраждалих відсутня, аварійне відкриття дверей здійснюють комерційні фірми, які спеціалізуються на даній діяльності. Рятувальні загони ДСНС такі виклики не обслуговують.

травма, ДСНС, квартира

За темою:

  • На Полтавщині перекинувся автомобіль: двоє у лікарні
  • У Глобиному дитина травмувалась мотоблоком
  • У Полтаві легковик збив пішохода
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.