ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:00 20.08


Як витрачаються аліменти, відтепер можна перевірити

Платник аліментів може перевірити, на які потреби використовують сплачені ним гроші. Проте, інформацію нададуть лише за умови відсутності заборгованості зі сплати аліментів.

За словами начальника Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Олега Тимченка, платник аліментів може перевірити, на які потреби використовують сплачені ним гроші. 

Контролюватимуть цільове витрачання аліментів органи опіки та піклування.

Безпосереднє проведення інспекційного відвідування покладається на службу у справах дітей за місцем проживання одержувача аліментів із залученням інших посадовців.

Підставою для такої перевірки є заява платника аліментів, подана до відповідної ради за місцем проживання одержувача аліментів або до відповідної служби у справах дітей.

Обов'язковою умовою є відсутність заборгованості із виплати аліментів за останні 12 місяців.

Інспекційне відвідування проводиться протягом 30 календарних днів після надходження заяви. Перевіряють умови проживання дитини, забезпечення харчуванням, необхідними ліками (в разі потреби), одягом і взуттям відповідно до сезону, іграшками та іншими засобами для розвитку, навчання дитини.


Що стосується чеків, квитанцій, довідок та інших документів які можуть підтвердити цільове використання коштів, то їх одержувач аліментів може надати виключно за власним бажанням, та за умови наявності. 

Протягом 5 робочих днів після проведення інспекційного відвідування складається висновок, копії якого надсилаються рекомендованим листом із повідомленням про вручення платнику та одержувачу аліментів.

У разі виявлення ознак, що можуть свідчити про нецільове витрачання грошей, платник аліментів має право звернутися до суду з позовом про зменшення розміру аліментів або про внесення частинами аліментів на особистий рахунок дитини у відділенні Державного ощадного банку України.

 

аліменти, боржники, ГУ юстиції, діти

За темою:

  • Чергового хабарника затримали на Полтавщині
  • Суспільно-корисні роботи та штрафи: як змусити батьків сплатити аліменти
  •  Полтавець заборгував аліментів на понад 163 тис. гривень
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.