ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:40 04.02


Якщо доведуть, що кошти з бюджету виділили і не використовували на чистку тротуарів, матеріали справи передадуть правоохоронцям

Полтаву в лютому почали очищати від льоду, після відкриття Антимонопольним комітетом трьох проваджень - проти КП "ЖЕО №2", УЖКГ Полтавського міськвиконкому та ТОВ "Управління механізації будівництва № 23".

До Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету полтавці звернулися з проханням відреагувати на нерозчищення тротуарів від снігу. Працівники АМКУ провели фотофіксацію майже на сотні вулиць Полтави. Вона проходила у два етапи: перший раз у грудні, а другий — у січні. Але за цей час нічого не змінилося.

Тротуари та прибудинкові території покривав шар криги. Цієї зими, як ми бачимо, тротуари у нас не очищалися. Люди утоптали сніг — сформувався лід із горбами
— говорить голова Полтавського обласного територіального відділення АМКУ Володимир Оніщенко. Нинішню активізацію комунальників він називає показовою демонстрацією роботи.
Подаючи свої розрахунки для виділення коштів на прибирання так званих "червоних ліній" (зон, які мають чистити), ЖЕО №2 показував, що йому для роботи необхідно 195 двірників. За регламентом робіт, коли випадає сніг шаром два сантиметри, ними робиться підмітання, до п'яти — йде чистка і, безумовно, сколювання льоду. Тобто, дана кількість двірників має забезпечити постійну чистку тротуарів. Населення завжди має ходити по асфальту, а не ковзати по кризі.
Зараз триває провадження по ЖЕО №2 стосовно зловживання монопольним становищем, щодо прибирання у межах "червоних ліній" та прибудинкових територій (за що мешканці сплачують кошти). Паралельно проти управління комунального господарства нами розпочата справа про бездіяльність
— зазначив Оніщенко.
Управління мало б контролювати роботу комунальників, але воно не відреагувало на проблему нечищених зон. Голова тервідділення стверджує: якщо буде доведено, що кошти з міського бюджету виділили і не використовували на чистку тротуарів, матеріали справи передадуть до правоохоронних органів для порушення кримінальної справи. Як мінімум це — нецільове використання бюджетних коштів.

Зараз ТОВ "УМБ № 23" та УЖКГ Полтавського міськвиконкому намагаються уникнути відповідальності — вони ухиляються від надання інформації тервідділенню. У свою чергу, воно розпочало справу ще й за неподання інформації.
Це підприємство займає монопольне становище по санітарній очистці Полтави в певних межах міста. Ефекту від цієї роботи ми не бачимо. У минулому році вони виграли тендер на 72 мільйони гривень, такі ж суми передбачені на 2017 рік
— підсумував Володимир Оніщенко.

Нині тервідділення з’ясовує, куди ж витрачені ці кошти. Окрім того, працівники АМКУ звернулися до травмпункту за інформацією про кількість постраждалих від слизьких доріг, вони продовжують збирати заяви від полтавців про факти бездіяльності комунальників. Всі ці матеріали додадуть до матеріалів справи, повідомляє прес-служба АМКУ.

АМКУ, дороги, лід, комунальники, гроші, бюджет

За темою:

  • Газовики на Полтавщині зловживають монополією – АМКУ
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.