ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:28 26.08


Японські митці зібрали повну залу в театрі імені Гоголя. ФОТО

25 серпня в Полтаві пройшов спільний концерт "Дві країни – мистецтво одне". Виконавці з Японії порадували глядачів традиційною хореографією, піснями та спільними виступами з Полтавським симфонічним оркестром.

Фото Ольги Стенько, poltava365.com Фото Ольги Стенько, poltava365.com Фото Ольги Стенько, poltava365.com Фото Ольги Стенько, poltava365.com Фото Ольги Стенько, poltava365.com Фото Ольги Стенько, poltava365.com Фото Ольги Стенько, poltava365.com Фото Ольги Стенько, poltava365.com Фото Ольги Стенько, poltava365.com Фото Ольги Стенько, poltava365.com Фото Ольги Стенько, poltava365.com

 

Захід проводився в рамках року Японії в Україні. До обласного центру завітали представники школи мистецтв «Моенокай» (місто Нагоя), яка існує уже понад 40 років. Мистецька програма заходу була розділена на три частини. Перша називалася «Пори року». В ній виступали виключно японські виконавці.

Концерт відкрився традиційним хореографічним номером під народну пісню «Сакура». Потім молоді японські артисти виконали пісні «Море», «Червона бабка» та «Батьківщина». Глядачі побачили сучасну хореографічну композицію «Літо». На сцену вийшли Ікуко Танака, Адзуса Судзуе, Юна Мітсумі та Рюічіро Суґімото, які танцювали під супровід японської поп-пісні.

Засновник і керівник «Моенокай» Чіхару Мідзуно зачитала присутнім уривок із твору японського класика Сосекі Нацуме «Десять ночей сну». Письменник жив і творив в епоху Мейдзі (кінець 19 – поч. 20 ст.). Критики відносять його твори до жанру японської сатирично-фантастичної літератури. Уривок зачитувався мовою оригіналу. Більшість присутніх в залі не зрозуміли змісту, однак настільки перейнялися драматургією та декламацією Чіхару-сан, що її виступ завершився бурними оваціями.

Друга частина концерту називалася «Вічна класика». У ній брали участь японські музиканти, а також заслужена артистка України, оперна співачка Олена Мальцева (місто Черкаси), яка разом з піансткою Макі Мідзуно та японською скрипалькою виконувала спільну композицію. Як пізніше розповіла заступник обласного управління культури Валентина Вождаєнко, цей номер репетирувався за одну ніч і сьогодні був майже експромтом. Публіці сподобалось.

У третій частині «Місток дружби» глядачі мали змогу насолодитися високою технікою виконання творів піаністок Макі Мідзуно та Аі Номури у супроводі Полтавського симфонічного оркестру.

Спочатку прозвучав Концерт №3 для фортепіано з оркестром c moll Людвіга ван Бетховена за участі Макі. У її житті це уже другий концерт в нашому місті, перші гастролі були в 2012 році.

Далі на сцену вийшла солістка Олена Мальцева, яка під акомпанемент оркестру заспівала арію Даліли з опери «Самсон і Даліла» (автор – композитор 19 сторіччя Каміль Сен-Санс).

На завершення глядачів чекав спільний номер піаністки Аі Номури та Полтавського симфонічного оркестру.

Аі Номура

Аі – студентка ІІІ курсу музичного факультету Університету мистецтв префектури Айті. У 2016 році вона виступала з симфонічним оркестром Сілезької філармонії (Польща, диригент Мирослав Блащик), а також брала участь у Концертах молодих виконавців у місті Нагоя (Японія). Для присутніх зазвучав концерт для фортепіано №2, op.40 d moll, авторства класичного німецького композитора 19 ст. Фелікса Мендельсона.

Обидві японські піаністки продемонстрували високу техніку, швидкі пасажі, та грали на роялі в емоційній манері. Після завершення останнього виступу глядацька зала аплодувала стоячи. Із заключним словом виступила ініціатор заходу Валентина Вождаєнко, яка подякувала музикантам за виступ. Японським митцям подарували квіти, а також вручили подарунки на згадку про полтавський край.

Шанувальники японської культури з Полтавщини ще мають можливість подивитися на перфоманс японської школи «Моенокай». 26 серпня вони виступатимуть у Миргородському районному будинку культури, а в неділю – у Пирятині.

 

культура, Аі Номура, Макі Мідзуно, Чіхару Мідзуно, театр, симфонічний оркестр, музика, Японія, Нагоя, Олена Мальцева

За темою:

  • У Полтаві відбудеться музичний фестиваль на честь Лисенка
  • Полтавці у Парижі презентували виставу
  • Наталія Могилевська: "Вистава "Я вдома" лікує наші серця"
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.