ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:44 29.01


Юліан Матвійчук очолив рейтинг промовців у міській раді. ІНФОГРАФІКА

За третій рік роботи депутатському корпусу Полтавської міськради заочно можна вручати нагороду "Найініціативніший корпус країни". Ще б пак, хто ще з депутатів місцевих рад упродовж року каденції встиг влаштувати бунт-ігнор сесії, замінити секретаря ради, всіх заступників міського голови і самого мера...

Однак кількість і резонанс ухвалених радою рішень – не показник того, що абсолютно всі обранці є активними під час сесій. Хто з полтавських депутатів лідирує в нашому рейтингу активності – далі в матеріалі, підготовленому ГО "ПОЛТАВСЬКА ПЛАТФОРМА".

Перше, що визначає активність депутата – кількість виступів під час сесій. Згідно із Законом України "Про статус депутатів місцевих рад", кожна депутатська фракція під час засідання сесії має право на гарантований виступ свого представника з кожного питання порядку денного. Кожен депутат при цьому може виступати з обґрунтуванням своїх пропозицій та з мотивів голосування.

Під час аналізу сесій третього року роботи (13-18 сесії; 8 пленарних засідань) ми брали до уваги лише змістовні виступи, враховуючи лише один виступ депутата з одного питання. Не враховувалися слово для інформації, надане автору проекту рішення ради, виступи щодо внесення питань на розгляд з голосу, виступи, які складалися із самого запитання, та відповіді на запитання інших учасників засідань.

Тож, за третій рік каденції (себто з 26 листопада 2017 року до 26 листопада 2018 року) найбільше змістовних промов під час сесій нарахували в Юліана Матвійчука ("Свобода") – 17 виступів. На другому місці депутат від БПП "Солідарність" Андрій Матковський – 11 виступів. Третім став депутат від "Самопомочі" Дмитро Сенчакович – 9 промов.

Вісім змістовних виступів під час сесій третього року каденції ставлять на четверте місце нашого рейтингу свободівця Вадима Ямщикова. Топ-п’ятірку замикає депутат від "Батьківщини" Олег Бєлоножко – 5 виступів.

Підкреслимо, чотири з п’яти депутатів з найбільшою кількістю виступів – голови депутатських фракцій. Це й не дивно, оскільки позицію й інтереси депутатів зазвичай представляє очільник фракції. Крім того, згідно з Регламентом ради, керівник фракції має право взяти слово для виступу в будь-який час, у той час як рядовий депутат повинен подавати заявку на виступ до секретаріату.

Зазначимо, одним із лідерів за кількістю виступів є і нинішній секретар міськради, виконувач обов’язків міського голови Олександр Шамота (СДП; 14 виступів за 3 засідання). Однак, починаючи із 17-ї сесії, депутат головував на пленарних засіданнях. Оскільки головуючий, за Регламентом ради, має право першочергового виступу, Олександра Шамоту до рейтингу ми внести не можемо.

Щодо загальних тенденцій в раді. Активними під час сесій були майже 40% від складу депутатського корпусу – 16 осіб. 26 депутатів Полтавської міськради упродовж року жодного разу не використали свого права на виступ. При цьому варто враховувати те, що за третій рік роботи ради склад депутатського корпусу неодноразово змінювався. Відносно стабільним він став вже на четвертому році каденції під час грудневої сесії 2018 року, тоді лави "Рідного міста" поповнив депутат Тарас Бойко.

Також на результати вплинула і відвідуваність пленарних засідань депутатами. Нагадаємо, що 16-ту сесію у повному складі пропустили чотири фракції Полтавської міськради – БПП "Солідарність", "Рідне місто", СДП та "Самопоміч", чотири пленарні засідання (17 позачергова сесія та 18 сесія) пропустила фракція "Совість України", три пленарні засідання (17 позачергова сесія) були відсутніми представники фракції "Батьківщина".

По гендерній складовій однозначно лідирують чоловіки, оскільки серед і так нечисленного жіночого представництва (6 жінок проти 36 чоловіків станом на грудень 2018 року) виступ на сесії має в активі лише депутатка від "Рідного міста" Світлана Нестуля.


 
Абсолютним рекордсменом за кількістю поданих пропозицій за результатами восьми пленарних засідань став нинішній секретар міськради, виконувач обов'язків мера Олександр Шамота – 17 пропозицій. Проте загалом депутатський корпус підтримав лише дві пропозиції депутата і ті вже під час його головування на 17-й позачерговій сесії.

На другому місці за цим критерієм депутат від "Самопомочі" Дмитро Сенчакович, який має в активі шість пропозицій (із них підтримано дві).

Третє місце розділяють Юліан Матвійчук та представник фракції "Рідне місто" Дмитро Батигін. У кожного по три пропозиції, всі вони знайшли підтримку в депутатському корпусі.  
  
Громадська кампанія "Атестація депутатів місцевих рад" спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад із 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО "Комітет виборців України" разом із партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). Із 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду "Відродження" відбувається розробка веб-платформи "Місцеві депутати. Атестація". За реалізацію ініціативи в Полтаві відповідає ГО "ПОЛТАВСЬКА ПЛАТФОРМА".

влада, міськрада, політика, депутати, аналіз

За темою:

  • У Полтаві на вибори йде двадцять політичних партій
  • У Полтаві оголосили багатомільйонний тендер на реконструкцію дитсадка
  • Полтава опинилася у "жовтій" зоні адаптивного карантину
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.