ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:15 17.08


Краса врятує світ. У Полтаві відкрили персональну виставку Юлії Бали. ФОТО

У Полтавському художньому музеї імені Миколи Ярошенка відкрилася персональна виставка робіт художниці Юлії Бали "Краса врятує світ".

Цими днями виставкова зала Полтавського художнього музею імені Миколи Ярошенка пишно буяє квітами – тут презентуються яскраві картини полтавської художниці Юлії Бали.

Юлія Бала – живописець, з 2013 року членкиня Національної спілки художників України, причому наймолодша в Полтавському осередку. Але мисткиня вже має значний творчий доробок: на її рахунку понад 20 персональних виставок та участь в різноманітних мистецьких проектах і вернісажах.

В експозиції виставки "Краса врятує світ" понад 30 картин. Основна тема полотен – квіти. Художниця розповіла, чому саме квіткові сюжети обирає для творчості.

Я вважаю квіти ідеальними, вони – довершені створіння природи

– пояснює Юлія Бала.

Картини захоплюють, радують око і вражають уяву. Важко залишитися байдужими перед таким буянням кольору і форми. Сама художниця розповіла, що творить з великим натхненням і повною віддачею, любить всі свої твори, але таки має картини, які ближче до серця, ніж інші: серед експонованих це "Мальви" і маки.

Відвідувачі, що прийшли на відкриття виставки, не лише роздивляються та охоче фотографуються. Є й такі, хто буквально з першого погляду просто прикипіли душею до картин. Як, наприклад, пані Алла. Вона буквально закохалася в картину з тюльпанами.

Мені тут багато чого подобається – дуже красиві картини. Але одну дуже хотілося би придбати та кожного дня милуватися: коли побачила "Тюльпани", просто закохалася в них. Але не знаю, чи вистачить грошей, щоб придбати

– поділилися враженнями пані Алла.

Юлія Бала розповіла, що картини дійсно продаються – всі, що представлені в експозиції, належать їй. Жодної картини для виставок авторка ніколи не забирала з приватних колекцій, адже не уявляє, як можна попросити власника позичити улюблену річ, що вже посіла певне місце в житті господаря. Втім, естетичне задоволення коштує грошей: за картину доведеться віддати від тисячі доларів і більше. На ціну впливає не лише розмір полотна, але і його історія. Наприклад, картини, що були представлені на виставках, коштують дорожче.

Картини Юлії Бали є в приватних колекціях по всьому світу, на різних континентах. Її твори виставлялися у Верховній Раді України, в Міністерстві регіонального розвитку України, в Національній бібліотеці імені Ярослава Мудрого, розписані Юлією предмети війни побували в багатьох державах, зокрема, в Канаді на презентації книги "Добробати. Історія подвигу батальйонів, що врятували країну". Художниця продовжує активно творити і популяризувати Україну як сучасну європейську державу з унікальними мистецькими традиціями та надзвичайною природою, що дарує натхнення.

Виставка "Краса врятує світ" триватиме в Полтавському художньому музеї протягом місяця, до 16 вересня.

виставка, картини, музей, квіти, Юлія Бала

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.