ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:26 26.01


Юні спелеологи Полтавщини зробили нові відкриття у найбільшій печері Європи

Учасники гуртка "Спелеологія" під час подорожі в печеру Оптимістичну на Тернопільщині - найдовшу в Європі - відкрили новий прохід у невивчену частину печери та закартографували 300 метрів нових ходів.

Вихованці гуртка "Спелеологія" Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді (директор – заслужений працівник освіти України Станіслав Комісар) здійснили спортивний похід до печери Оптимістичної, розташованої поблизу села Королівка Борщівського району Тернопільської області.

Печера є лабіринтовою, але, крім цього, найбільшою не тільки в Україні, а й у Європі. Сумарна протяжність її досліджених ходів сягає більше 240 кілометрів.

Кожного року ентузіасти-спелеологи відомі частини печери збільшують за рахунок наполегливих розкопок та розширення ходів сполучення. Під час останнього походу юні дослідники печери внесли до карти до 300 підземних метрів нових ходів та відкритий прохід у ще недосліджену частину Оптимістичної. Там же мандрівникам відкрилися нові підземні галереї. Як першопрохідці, вихованці Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді отримали право назвати один із районів печери "Сніжним".

Тепер на карті найбільшої печери України, окрім залу "Полтава", існує відкритий полтавцями район "Сніжний".

Артур ЗАПЕКА

спелеологія, печера, Оптимістична, подорож

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.