ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:19 27.12


Юний віртуоз із Миргорода підкорює публіку!

Наша розповідь - про унікального 12-річного музиканта Назарія Ковальчука, який може стати справжньою зіркою!

Унікальність таланту Назарія полягає у тому, що у 2015 році він тільки розпочав конкурсну діяльність і уже має такі здобутки! За підсумками участі у конкурсах та отриманих перемог підліток став лідером серед інших учнів музичної школи Миргорода за весь 60-річний період її існування.

З наставником юного віртуоза та з ним самим журналістка видання „Полтава365” спілкувалася після перемоги миргородця у Міжнародному фестивалі-конкурсі вокальної та інструментальної майстерності „Мелодії сцени”, який відбувся днями.

- Назарій – дуже обдарована дитина. Від природи має прекрасні музичні здібності, які щороку завдяки систематичним заняттям розвиваються та покращуються. Хлопчик працює наполегливо, щоденні уроки з викладачем тривають по дві години, потім самостійно працює вдома. Назарій успішно проявляє свій талант як соліст, у складі тріо акордеоністів та ансамблю акордеоністів, - із гордістю розповідає про хлопця директор школи та його викладач Ірина Кацарська.

Бажання грати на акордеоні виникло у Назарія чотири роки тому. Спочатку він хотів займатися гітарою – його тато вміє грати на цьому музичному інструменті.

- Слава Богу, що у тій групі не було вільного місця і мені запропонували спробувати себе з акордеоном. Клавіш у акордеона в рази більше, ніж струн на гітарі, а це означає більше багатство звуків та більше можливостей для імпровізації, - впевнений Назарій Ковальчук.

Підліток народився у Житомирі, але через наслідки аварії на ЧАЄС у хлопчика почалися проблеми зі здоров’ям. Тож, його батьки переїхали на Полтавщину й осіли в Миргороді. Тато Назарія працює у фіскальних органах, мама – вчителька початкових класів. У хлопця є дві молодші сестри, які також займаються музикою: 10-річна Анна освоює фортепіано, а 8-річна Дарина – флейту. Сімейним „оркестром” диригує мама – натхненниця дружньої музичної родини.

Юний віртуоз є учнем 7-Б класу миргородської школи № 5. У вільний від навчання у звичайній та музичній школах час дуже любить читати книжки – різні пригодницькі та фантастичні історії. У нього вже є дві цілком конкретні та реальні мрії – роздобути італійський акордеон "Scandalli" та поступити на навчання до Київської консерваторії.

- Хлопчик із незаможної родини, чорнобилець, але завдяки таланту та підтримці батьків зумів досягти неперевершених результатів у своїй невеликій поки що творчій біографії. Зауважу, що майже всі конкурси є комерційними, тому окрім витрат на дорогу, проживання, батьки оплачували також вступні внески – у Дрогобичі це, наприклад, було 25 доларів, - зазначила Ірина Кацарська у розмові із нами.

 

Досягнення Назарія Ковальчука у 2015 році:

  1. Диплом лауреата III ступеня в обласному конкурсі виконавської майстерності учнів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання) „Юний віртуоз Полтавщини”, м. Полтава, 14 березня.
  2. Диплом лауреата III ступеня у XVI Всеукраїнському фестивалі-конкурсі народної творчості „Барвистий віночок”, м. Дніпропетровськ, 21 березня.
  3. Диплом лауреата I ступеня у III Всеукраїнському музичному конкурсі-фестивалі „Арт-Домінанта”, м. Харків, 16 квітня.
  4. Диплом лауреата III ступеня у VIII Міжнародному конкурсі баяністів-акордеоністів «Perpetuum mobile», м. Дрогобич, 30 квітня-3 травня.
  5. Диплом лауреата I ступеня у VIII Відкритому всеукраїнському дитячому фестивалі „Лелеченьки” для дітей, що потерпіли від аварії на Чорнобильській АЕС, с. Неділище Ємільчинського району Житомирської області, 12 червня.
  6. Диплом лауреата I ступеня солісту і диплом лауреата II ступеня у складі тріо акордеоністів у Всеукраїнському відкритому фестивалі-конкурсі „Барви Полтави” виконавської майстерності гри на народних інструментах учнів та викладачів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання), м. Полтава, 7-8 листопада.
  7. Диплом лауреата I ступеня в обласному конкурсі виконавської майстерності гри на народних інструментах „Веселкові акорди”, 27 листопада.
  8. Диплом лауреата I ступеня у Міжнародному фестивалі-конкурсі вокальної та інструментальної майстерності „Мелодії сцени”, м. Дніпропетровськ, 19-20 грудня.

Окрім цього, Назарій Ковальчук постійно виступає на міських та обласних заходах в якості виконавця. Але його безумовний талант оцінили не тільки в Україні. Влітку 2015 року він у складі делегації відвідав польське місто Згожелець, де з концертним номером сольно виступив перед жителями міста на святковому концерті.

 

Анна СОЛТОВСЬКА

Назарій Ковальчук, музика, культура

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.