ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:40 19.12


Ювілей кадетського корпусу пройшов під знаком кіно

Полтавський Петровський кадетський корпус за часів Російської імперії був одним із найпрестижніших навчальних закладів для хлопців на теренах сучасної України.

Знаходився у Полтаві з 1840 по 1918 роки (у першому наборі навчалися 36 кадетів). Пізніше у будівлі кадетського корпусу (з 1958 по 1995 роки) розмістилися корпуси Полтавського вищого зенітного ракетного командного училища

У полтавській Галереї мистецтв 19 та 20 грудня відбулися покази документальних кінострічок про історію та сумне сьогодення кадетського корпусу, будівля якого потребує ремонту та реставрації. Захід було приурочено до 175-річчя з дати відкриття цього військового навчального закладу. Серед викладачів і вихованців Полтавського кадетського корпусу було багато представників науки та культури, відомих громадських діячів свого часу. Головний корпусний будинок було зведено у 18351840 роках в стилі пізнього класицизму під керівництвом українського архітектора Миколи Бонч-Бруєвича.

Цікава та пізнавальна кінопрограма була організована «Комітетом порятунку Кадетського корпусу», соціально-мистецьким проектом «Кадетаріум» і Полтавським художнім музеєм «Галерея мистецтв» імені Миколи Ярошенка.

Артур ЗАПЕКА

 

Фото - www.runivers.ru 

Кадети Полтавського корпусу крокують на вишкіл. 1900 рік.

 

Общество

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.