ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:00 13.10


Ювілей Сковороди цьогоріч відзначатимуть на державному рівні

Попри повномасштабну війну в Україні, вирішено на державному рівні відзначити 300-річчя уродженця Чорнух Григорія Сковороди.

 

Отже, 300-річчя Григорія Сковороди - українського філософа, просвітителя-гуманіста, поета й педагога, відзначатимуть на державному рівні попри війну. Таке рішення прийняв Кабінет Міністрів під час засідання 12 жовтня. Міністерство культури та інформаційної політики України сприяло тому, що дата ювілею відомого українця увійшла до переліку ювілейних дат ЮНЕСКО 2022 року. 

В органах державної влади та місцевого самоврядування, в закладах освіти, культури, наукових установах, музеях України відбудеться низка заходів, зокрема, урочистості, тематичні виставки, круглі столи, бесіди, семінари, літературні читання, екскурсії. Вони будуть присвячені творчій та культурно-громадській діяльності відомого українця. 

Нагадаємо, у травні цього року російські військові прямим влучанням снаряда знищили Національний літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди у селі Сковородинівка. 

Раніше Оргкомітет під головуванням Міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка схвалив план заходів із відзначення 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди, а МКІП презентувало айдентику національної кампанії "Світ Сковороди". Завдання кампанії — донести багатогранність образу Григорія Сковороди, відійти від його стереотипного сприйняття як лише "філософа з торбиною" та залучити українців до нового осмислення його спадку.

Всі заходи з нагоди вшанування пам'яті Григорія Сковороди відбуватимуться з урахуванням воєнного стану з дотриманням правил безпеки. 

ювілей, культура, історія, анонс, Григорій Сковорода

За темою:

  • Україна святкує ювілей геніального Василя Кричевського
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.