ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:00 17.07


З 16 липня всі сайти в Україні повинні мати стартову сторінку українською мовою

З 16 липня інтернет-ресурси в Україні повинні мати стартову сторінку українською мовою. Порушникам загрожують штрафи.

В дію вступає норма закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, який Верховна Рада ухвалила у 2019 році.

Про це повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

Тепер державна мова на вебсайтах та у соцмережах – обов’язкова. Сторінки органів державної влади, органів місцевого самоврядування, ЗМІ, підприємців, які продають товари в Україні, мають виконуватися державною мовою.

“З 16 липня інтернет-ресурси повинні мати базову стартову сторінку українською мовою і повідомляти громадянам України суспільно-важливу інформацію державною мовою… Зокрема, це стосується інтернет-представництв (у тому числі вебсайтів, сторінок у соцмережах) органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств установ та організацій державної і комунальної форми власності, ЗМІ, зареєстрованих в Україні, а також суб’єктів господарювання, що реалізують товари і послуги в Україні”, – заявив Тарас Кремінь.

На вебсайтах можуть існувати версії іншими мовами, однак українськомовна версія повинна бути за замовчуванням та мати не менше інформації, ніж іншомовні версії. Тобто українська версія має бути повноцінною.

Уповноважений із захисту державної мови зазначив, що у 2021 році третина звернень стосувалася Інтернет-магазинів та вебсайтів.

Посадовці теж тепер зобов’язані використовувати виключно державну мову, зокрема і в соцмережах, телеграм-каналах та під час телеефірів.

За порушення – штраф 3400-8500 грн, повторне порушення 8500-11900 грн.

Зміни пов’язані із набуттям чинності статті 27 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”

українська омва, штраф

За темою:

  • Для полтавських переселенців влаштували уроки української мови. ВІДЕО
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.