ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:00 21.10


З 21 жовтня полтавці можуть подорожувати лише з COVID-сертифікатом

Починаючи з 21 жовтня пасажир повинен мати документ, який підтверджує щеплення однією або двома дозами вакцини. Також для проїзду достатньо мати результат ПЛР-тест на антиген коронавірусу SARS-CoV-2.

Він є чинний 72 години.

Поліція Полтави поки не відпрацювала алгоритм, як перевірятиме відповідні документи у пасажирів

Нагадаємо, з 21 жовтня міжрегіональні перевезення пасажирів будуть дозволені за умови наявності у всіх водіїв та пасажирів COVID-сертифікатів. І щоби поїхати автобусом, потягом в іншу область або полетіти літаком за кордон, потрібно мати COVID-сертифікат.

«Полтавщина» поспілкувався з поліцією, адміністрацією автовокзалу й обласною адміністрацією, щоби дізнатися детальніше, як буде виконуватися нова вимога.

В Полтавській області повинні бути створені мобільні бригади патрульної поліції, які почнуть перевіряти достовірність сертифікатів. За допомогою планшетів правоохоронці зможуть сканувати QR-коди на міжнародних і внутрішніх сертифікатах вакцинації. Однак, на практиці не все так просто.

В патрульній поліції Полтави повідомили, що у них поки немає інструкції по формуванню мобільних бригад. Ба більше, поліція чекає окремого рішення регіональної комісії ТЕБ та НС, яке б дозволило перевіряти у пасажирів COVID-сертифікати.

— Для того, щоби перевіряти сертифікати вакцинації треба чітко визначитися в якій ми зоні. Про це можна буде говорити, після того, як регіональна комісія ТЕБ та НС завтра збереться і прийме рішення. Щоб притягнути людину до відповідальності за підробку COVID-сертифікату, треба внести зміни до адмінкодексу. У нас немає жодних роз’яснень. У поліції немає відповідного алгоритму. Ми порахуємо кількість екіпажів і визначимо скільки можемо виділити для перевірки пасажирів, — повідомили у прес-службі патрульної поліції Полтави.

В прес-службі Полтавської ОДА зазначили, що регіональна комісія ТЕБ та НС вже продублювала рішення державної комісії, окремого рішення щодо перевірки транспорту не потрібно. Начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Віктор Стеблянко повідомив, що у поліції є всі необхідні вказівки для того, щоби перевіряти у COVID-сертифікати.

На центральному автовокзалі Полтави повідомили, що касири тільки попереджатимуть пасажирів, які відправляються у міжобласні та міжнародні рейси про те, що вони повинні мати сертифікати. Водії автобусів також не мають права вимагати ці документи, люди можуть їх показати тільки добровільно.

— У працівників автовокзалу повноважень перевіряти документи немає. Максимум, що ми можемо зробити, так це проінформувати й попередити пасажира про те, що йому для поїздки необхідний такий документ. Тим більше, що квиток може придбати один пасажир, а поїде інший. Виникає колізія, водій не має права перевіряти сертифікати, але перевізник відповідає, щоб у людей вони були, — розповів керівник «Полтаваавтотранс» Сергій Бутко, — Із завтрашнього дня автовокзал очікує на велике падіння пасажиропотоку. Обмеження психологічно тисне на населення, навіть якщо пред’явлення сертифікату є добровільним.

Згідно зі ст. 44-3 КУпАП водіїв, які порушать карантинні вимоги перевезення пасажирів, можуть оштрафувати від 17 до 34 тис. грн. Людей за підробку сертифікатів вакцинації можуть покарати за ст.358 КК України від 17 тис. грн до 2 років обмеження волі. Для тих, хто користується завідомо підробленим сертифікатом, передбачена також відповідальність у вигляді штрафу в сумі 850 грн або ж арештом до 6 місяців чи обмеженням волі до 2 років. Хоча, як показує практика, більшість карантинних штрафів, якщо не скасовуються в судах першої інстанції, оскаржуються в апеляції.

подорож, COVID-сертифікат

За темою:

  • COVID-19: минула доба в області принесла 32 смерті від ускладнень хвороби
  • За добу на Полтавщині майже тисяча нових випадків COVID-19
  • Полтавщина відповідає "помаранчевому" рівню епіднебезпеки
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.