ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

19:00 16.05


З чого почати вивчення іноземної мови

Якщо ви читаєте цю статтю, то напевне хочете вивчити іноземну мову. Але зізнайтеся, ви вже багато разів думали про це, але до справи так і не дійшло, чи не так? Насправді таке явище характерне для будь-якої довгострокової мети чи бажання, які ми маємо в житті. Ми витрачаємо багато часу на роздуми та розмови про те, чого хочемо, але часто-густо нічого не робимо.

Якою б не була мета вивчення нової мови, ви, мабуть, погодитесь, що було б чудово опанувати її швидко. Але коли ви вивчаєте її з нуля, — це що завгодно, але не швидко. Доведеться засвоювати нову граматику, запам’ятовувати сотні й тисячі слів, тренуватися в розмові тощо. Та все ж, якщо робити все правильно та ефективно, вже за короткий час можна опанувати необхідними базовими навичками. А далі не існує межі досконалості.

Прості поради для ефективного навчання

  • Правильна мета

Можливо, цей пункт здається банальним, але дослідження показують, що люди, які ставлять правильні цілі, частіше досягають успіху. Якщо вам треба час від часу щось перекладати по роботі, то це, на жаль, недостатня мотивація. Сьогодні послуги перекладу є значно доступнішими, ніж здається. Такі сайти, як, наприклад, TranslationReport мають рейтинги перекладацьких агенцій з відгуками і порівнянням їхніх тарифів. Тож отримати швидкий і якісний переклад від перевірених фахівців дуже просто. Значно ефективнішою метою вивчення мови є додати її до свого резюме чи CV. У сьогоднішньому глобалізованому світі чим більше мов ви знаєте, тим більше у вас можливостей працевлаштування. Поліглоти можуть працювати навіть з дому.

  • Вчіться розумно

Вивчаючи слова чи речення, ви будете рухатися швидше, використовуючи різні нові методи навчання. Наприклад, одним із найкращих способів поповнювати словниковий запас є використання карток. В Google Play чи App Store є десятки flashcard-застосунків. Так само є чимало сайтів, де можна вивчати мови в цікавій ігровій формі, наприклад, Duolingo, Babbel, Busuu тощо. Усі вони також мають зручні мобільні додатки.

  • Починайте з правильних слів

Якщо ви вчите мову з нуля, починати слід зі слів, які ви вживаєте щодня. Мається на увазі прості ситуації — коротка розмова з незнайомцем, покупки в магазині, розповідь про себе та свою родину, замовлення в ресторані тощо. Це так званий базовий словник. Поміркуйте самі, англійська мова має до мільйона слів, але 100 найпоширеніших слів складають близько 50 відсотків текстів англійською, а 1000 слів — близько 90 відсотків!

  • Працюйте щодня

У справі вивчення мови потрібна щоденна практика. Не лякайтеся, ми не закликаємо вас переходити на іноземну в щоденному спілкуванні. Просто спробуйте використовувати свій вільний час для засвоєння нових чи повторення старих слів. Ті ж мобільні додатки пропонують кількахвилинні вправи, які можна робити, їдучи в громадському транспорті, стоячи в черзі або чекаючи на замовлення в кафе. Ви й не помітите, як почнете швидко вдосконалюватися.

  • Знайдіть можливість спілкування

Будь-хто підтвердить, що найвищий рівень володіння мовою — це впевнене усне мовлення. Сьогодні модними стали мовні клуби, де люди зустрічаються, аби спілкуватися іноземною мовою і так допомагати один одному вдосконалюватися. В Україні є тисячі таких клубів. Пошукайте в Інтернеті та ви точно знайдете подібний у своєму місті. Якщо ж такого немає, створіть групу в соцмережі, і ви точно знайдете однодумців неподалік. Часом у таких спільнотах зароджуються й романтичні стосунки.

  • Отримуйте задоволення

Ми вчимося найкраще, коли нам це подобається. Тому зробіть вивчення мови цікавим. Грайте в ігри, дивіться фільми й короткометражки з субтитрами, слухайте нову музику, намагайтеся щось читати в оригіналі.

Прийміть новий виклик

Багато людей відмовляються вчити нову мову, бо вважають, що це робота на роки. В принципі, вони праві, але не зовсім. Базовий словник і основну граматику можна засвоїти доволі короткий час. За умови регулярних занять ви швидко зможете почати розуміти загальний зміст текстів, мовлення, а також зможете самі формулювати прості речення. Головне йти від простого до складнішого, а не намагатися одразу засвоїти всю мову. Це великий виклик, але результат того вартує!
 

освіта, мова, навчання

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.