ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:00 09.06


З наступного року полтавці платитимуть за гаражі уп'ятеро дорожче

На 55-й сесії Полтавської міськради депутати підтримали проект рішення "Про орендну плату за землю". Депутати затвердили нові, значно вищі відсотки від нормативної оцінки вартості орендованих земельних ділянок.

 

Зокрема, з моменту набрання чинності рішення, з 1 січня 2025 року автогаражні кооперативи та власники індивідуальних гаражів сплачуватимуть коефіцієнт «1» замість «0,2», як було до цього. Це підвищить орендну плату в 5 разів, інформує Полтавщина.

Під час обговорення проекту рішення на земельній комісії депутат Сергій Марюхненко зазначив, що власники автогаражних кооперативів не належать до категорії населення, яке має стабільні та високі доходи. Навпаки, здебільшого — це люди пенсійного віку. Однак, більшість членів комісії підтримала проект рішення, рада проголосувала за нього.

Як зміниться плата для таких кооперативів? Наведемо на прикладі одного із них. Так, згідно із договором з Полтавською міськрадою, кооператив має сплачувати 45 тисяч гривень на рік (протягом 5 років). Після завершення дії договору ця плата має збільшитися в 5 разів.

Можливо, це рішення прийнято з метою поступового відмирання гаражів, як явища, тим більше у Полтаві діє мораторій на встановлення нових гаражів. Натомість міська влада на рівні проєктів декларує необхідність будувати багатоповерхові паркінги.

транспорт, авто, кооператив, влада, гроші

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.