ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:15 12.06


З початку року більше ста полтавців змінили своє ім'я чи прізвище

Не згода з рішенням батьків, тривіальність, відсутня милозвучність, захоплення кіноактором або переїзд за кордон – такими різними бувають причини зміни свого імені українцями. Змінюють також і прізвища.

 

Допомагають громадянам у питанні реалізації особистих немайнових благ спеціалісти державної реєстрації актів цивільного стану.

 — Присвоєння прізвища, власного імені та по батькові проводиться одночасно з державною реєстрацією народження та визначенням походження дитини. Разом із тим, громадяни, керуючись власними мотивами, можуть із 16 років (із 14 – за згодою батьків) змінювати своє ім'я, – повідомила начальник Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Ірина Свистун. – Насправді причин у громадян безліч: хтось хоче повернути "родове" прізвище, хтось отримати "королівське", а деякі прагнуть, щоб ім'я приємно звучало англійською. 

З початку 2020 року органами державної реєстрації актів цивільного стану міжрегіонального управління було видано 357 свідоцтв про зміну імен/прізвищ, зокрема на Полтавщині зареєстрований 121 запис. Здебільшого громадяни змінювали прізвища. 

Очільниця зазначила, що деяким особам можуть й відмовити у зміні імені. Серед таких причин: 
 - здійснення стосовно заявника кримінального провадження або його перебування під адміністративним наглядом;
 - наявність у заявника судимості, яку не погашено або не знято в установленому законом порядку;
 - офіційне звернення правоохоронних органів іноземних держав про оголошення розшуку заявника;
 - подання заявником неправдивих відомостей.

Цікаво, що законодавство не обмежує українців у кількості процедур щодо зміни імені. Головне, щоби часте оновлення не принесло зайвого клопоту, адже разом із іменем доведеться змінювати і всі документи – паспорт, номер облікової картки платника податків, закордонний паспорт, водійське посвідчення, документи про освіту, медичну картку тощо. 

ім'я, юстиція, зміна

За темою:

Топ-5 за тиждень :

Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.