ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:00 22.01


З початку року на Полтавщині зафіксували вже три випадки сказу

Перший випадок сказу з початку року зафіксували у собаки в селі Тростянець Полтавського району. 20 січня, виявили у котів ще два випадки захворювання на Полтавщині - в Новосанжарському та Зіньківському районах.

Коли ми проводили планові щеплення в цьому селі господарі відмовилися вакцинувати свого пса, мотивуючи тим, що зроблять тварині комплексне щеплення у приватній клініці, але не зробили цього і тварина захворіла на сказ, – повідомила Наталія Карпенко, в.о. начальника відділу організації протиепізоотичної роботи ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області.

 

У всіх населених пунктах встановлена десятикілометрова карантинна зона, там зараз безкоштовно вакцинують тварин.

Зазвичай люди починають активно щеплювати своїх домашніх тварин після того, як населеному пункті виявлено сказ. У минулому році ми навіть починали штрафувати власників, які свідомо відмовляли нашим фахівцям у вакцинуванні. Але сума штрафу невелика – 51 гривня, – зазначила Наталія Карпенко.

 

У минулому році в Полтавській області був 31 неблагополучний пункт, де на сказ захворіло 39 тварин: 10 собак, 11 котів, 9 лисиць, 1 куниця, 1дрібна рогата худоба та 7 – велика рогата худоба.

Фахівці держпродспоживслужби нагадують, що вакцинувати домашніх та свійських тварин від сказу потрібно раз на рік.

ДОВІДКОВО: Сказ – гостра інфекційна хвороба з тяжким ураженням центральної нервової системи, що спричиняється вірусом. Зараження людини сказом відбувається в основному через укуси хворою твариною чи внаслідок попадання її слини на свіжі поранення, подряпини шкіри або слизових оболонок. Інфікування людини сказом відбувається здебільшого від диких хижих чи домашніх тварин, а також сільськогосподарських тварин. Основною причиною захворювання людей на сказ є пізнє звернення за медичною допомогою.

сказ, вакцинація

За темою:

  • У Щербанівській ОТГ зафіксували випадок сказу
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.