ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:15 05.10


За масштабних відключень світла у Полтаві створять великі "Пункти незламності"

За масштабних відключень світла у Полтаві створюватимуть великі «Пункти незламності», які обігріватимуть мобільними котельнями.

Як відомо, опалювальний сезон 2023/24 можуть ускладнити російські обстріли енергоінфраструктури.

Проте цьогоріч Полтавщина готова до можливих відключень більше, аніж торік.

Про «Пункти незламності»  раніше розповів начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін.

На Полтавщині та в інших областях проводили командно-штабні навчання на випадок блекаутів. Область отримала автономні котельні і тренувалася їх підключати. Під час навчань виявили недоліки, які треба виправити.

Також готують план розгортання великих пунктів обігріву.

Потужності котелень не вистачить, щоб обігріти райони Полтави або Кременчука, але вони здатні обігріти масштабні «Пункти незламності». 

За потреби, школи або дитсадки в районах міст перетворюватимуть на великий «Пункт незламності» для місцевих, якщо зникатиме електропостачання.

Також триває закупівля та передача генераторів. До прикладу, днями партію отримали у «Полтаватеплоенерго» та Кременчуці  – по 30 генераторів від донорів. Обласна влада отримала запит від Миргороду на отримання генераторів, тому зараз займатимуться цією проблемою.

У межах Полтавщини працюватиме понад півтори сотні мобільних груп, які захищатимуть підстанції від повітряних атак. Також об’єкти мають «протишахедні» сітки.

«Торік усі відключення стосувалися ракетних обстрілів. Це не тільки Полтавської області стосується, а всієї території України. Це стосується не тільки розподіл електричної енергії. А й генерація. На сьогодні на рівні держави та області проводиться великий обсяг роботи. Це і фізичний захист, і захист проти шахедів, і "протишахедні" сітки на підстанціях.

І військове прикриття об’єктів. За вересень в області розгорнули 7 вогневих груп, плануємо ще 23 і їх буде понад 150. Це захистить проти "Шахедів" енергетичну інфраструктуру», – каже Дмитро Лунін.

Планується, що Полтавщина буде краще підготовлена до можливих атак й тренується на випадок критичних ситуацій разом з іншими областями.

Підстанції «Укренерго» захистили ППО та інженерними укріпленнями, деякі види захисту застосовують вперше у світі. 

Нині енергетики постійно знаходяться у координації з урядовцями та Генштабом ЗСУ.

 

пункти незламності

За темою:

  • На Полтавщині вночі лунали вибухи
  • Атака аеробалістикою: які будинки є стійкішими до ракетних ударів
  • Ракетна атака: є влучання у промисловий об'єкт Полтави
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.