ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:00 07.08


За півроку "Укргазвидобування" сплатило у бюджети Полтавщини понад 140 мільйонів

За перші шість місяців 2020 року місцеві бюджети країни отримали 327,5 млн грн рентних платежів від АТ "Укргазвидобування", що входить до групи "Нафтогаз". Майже половина цих коштів залишається на Полтавщині.

Загалом за шість місяців до зведеного бюджету країни надійде більше 6,6 млрд грн рентних платежів від "Укргазвидобування". П'ять відсотків від рентних платежів (327,5 млн грн), надійде до бюджетів різних рівнів 12 областей. Близько 90% цих коштів сконцентровано у двох газовидобувних областях - Харківській і Полтавській.

Бюджети Полтавської області отримають 44% цих коштів — 141,5 млн гривень. Левова частка потрапить до обласного бюджету — 56 млн гривень. А от серед громад рекордсменами залишаються Сенчанська, Коломацька та Опішнянська об'єднані громади:

●     Сенчанська ОТГ — 17,9 млн грн;

●     Коломацька ОТГ — 9,8 млн грн;

●     Опішнянська ОТГ — 2,8 млн грн.

Рента у місцеві бюджети скоротилася порівняно з минулорічними показниками. Причин фахівці називають кілька, з них найбільше впливає одна — значне падіння ринкової ціни на газ. За останній рік ціна на газ в Європі і в Україні впала до рекордного мінімуму за останні десять років. І цей фактор напряму впливає на обсяги рентних відрахувань: їх сума розраховується відповідно до ціни продажу природного газу АТ "Укргазвидобування" на користь НАК "Нафтогаз України".

За словами директора газопромислового управління "Полтавагазвидобування" Андрія Місіньова, кошти газовиків складають суттєву частку річного бюджету ОТГ Полтавщини.

— Соціальні інвестиції у розвиток територіальних громад — невід’ємна складова діяльності Укргазвидобування в цілому, та полтавської філії зокрема. За рентні кошти громади фінансують ремонти доріг, реконструкції закладів освіти, медицини, культури, — додав директор ГПУ "Полтавагазвидобування".

АТ "Укргазвидобування" — найбільша газовидобувна компанія, що видобуває 73% природного газу в Україні. Сьогодні вона працює на території 12 областей України — це 237 територіальних громад. Основний видобуток на Полтавщині забезпечує філія товариства — газопромислове управління "Полтавагазвидобування".

газ, рента, гроші, Укргазвидобування

За темою:

  • Штрафні санкції наклали на "Лубнигаз"
  • Полтавці знову мітингують проти тарифів: перекрили трасу
  • 63 тисячі споживачів на Полтавщині залишились без постачальника газу
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.