ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:15 07.10


Продавчиня винесла та здала у ломбард прикрас майже на мільйон

За півтора року роботи у ювелірному магазині у Полтаві продавчиня винесла та здала у ломбард прикрас на 900 тис. гривень.

Протягом 2014-2015 років продавчиня магазину «Злато» винесла до ломбарду ювелірних виробів на 900 тис. гривень — жінка провину не визнала, тож у 2021 році суд призначив їй 7 років ув’язнення та конфіскував половину майна.

28 вересня Октябрський районний суд Полтави виніс вирок Ларисі Грубич, яка за 1,5 роки роботи в ювелірному магазині «Злато» вкрала та віднесла до ломбардів прикрас на 900 тис. грн. Суд призначив жінці 7 років ув’язнення та конфіскував половину належного їй майна. Про це Полтавщині стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень.

Відповідно до матеріалів справи, у січні 2014 року Лариса Грубич влаштувалася на роботу в ювелірний магазин «Злато», що на вул. Пушкіна, 59б. Жінка мала вільний доступ до ювелірних прикрас, які почала красти з магазину та здавати до ломбардів Полтави.

Жінка зберігала бирки від прикрас зі штрих-кодами, за якими проводилася інвентаризація товару. Тож під час обліків товару в магазині обвинувачена сканувала бирки без прикрас.

1 липня 2015 року під час чергової інвентаризації виявилося, що не вистачає трьох золотих ланцюжків. За словами власниці магазину та інших співробітників, того дня обвинувачена сильно нервувала, весь час виходила із магазину, ходила до вбиральні та постійно говорила телефоном.

За 4 дні співробітники знову провели інвентаризацію, але вже без участі Лариси Грубич та виявили недостачу 156 золотих виробів.

В суді співробітник служби безпеки магазину розповів, що після виявлення нестачі трьох ланцюжків вони провели інвентаризацію без продавчинь магазину. Після цього виявили вищевказану недостачу та попросили роздрукувати системного адміністратора протокол сканування виробів. Виявилося, що штрих-коди від виробів, які насправді відсутні, сканувала Лариса Грубич.

Під час досудового розслідування обвинувачена провину визнала та говорила, що скоїла крадіжки через складні життєві обставини — кошти були потрібні на лікування чоловіка. Тоді жінка пообіцяла власниці магазину повертати кошти частинами, але згодом відмовилася від своїх показів і почала заперечувати свою провину.

В суді Грубич провину визнала частково. Жінка пояснила, що брала декілька виробів у магазині та здавала їх в ломбард. Але згодом повертала за них кошти в магазин, проте підтверджувальних документів — чеків чи квитанцій — надати не змогла.

Під час перевірки в ломбардах правоохоронці виявили, що в одному з них жінка є VIP-клієнтом та систематично приносила туди ювелірні вироби. В суді обвинувачена не надала жодних доказів щодо того, звідки вона могла взяти таку кількість золотих прикрас.

Загалом в магазині зникло 156 ювелірних прикрас на 1 млн 401 тис. 886 грн. Але сторона обвинувачення змогла довести причетність Лариси Грубич лише до зникнення ювелірних прикрас на суму 897 тис. 763 грн.

Тож суддівська колегія у складі головуючого судді Віталія Микитенка, а також судді Анатолія Савченка та Тетяни Січиокно визнали винною Ларису Грубич у заволодінні майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем (ч.5 ст. 191 КК України) та призначили жінці 7 років позбавлення волі з позбавленням права займати посади та займатись діяльністю, пов’язаною з обліком, зберіганням і розпорядженням матеріальними цінностями та грошовими коштами на два роки та з конфіскацією половини майна, що є власністю обвинуваченої.

До вступу вироку в законну силу суд залишив жінці запобіжний захід — особисте зобов’язання.

Вирок ще може бути оскаржений протягом 30 днів в Полтавському апеляційному суді.

крадіжка, поліція, ювелірка, ломбард

За темою:

  • Працівників локомотивного депо на Полтавщині звинуватили у розкраданні дизпалива
  • У Полтаві жінка викрадала породистих собак, а потім морила їх голодом
  • Сім років за вкрадений телефон: кременчужанин отримав великий вирок
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.